Wałek do masażu - co daje i jak z niego korzystać?

Wałek do masażu - co daje i jak z niego korzystać?

Istnieje wiele zalet wałków do masażu. Dzisiaj, wraz z pojawieniem się wałków z pianki, sportowcy i entuzjaści fitnessu mogą natychmiast poprawić swój trening i zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Najlepsze w tego rodzaju wałkach do masażu jest to, że dzięki temu niedrogiemu sprzętowi treningowemu możesz czerpać wiele korzyści z terapii klasycznie realizowanej przez ręce terapeuty lub masażysty w zaciszu własnego domu. Ale jeśli nie masz pewności, czy użycie wałków do masażu jest dla Ciebie, to poniżej przedstawiamy, jak jego wdrożenie może mieć pozytywny wpływ na rutynę ćwiczeń oraz wskazujemy na sposoby, dzięki którym można to osiągnąć.

Zasadniczo celem nadrzędnym korzystania z wałków do masażu jest umożliwienie rozluźnienia mięśni, co poprawia przepływ krwi i przepływ składników odżywczych w tym obszarze. Efekt jest taki, że mięśnie działają płynniej z powodu zmniejszonego wewnętrznego tarcia.

Jakie są korzyści z używania wałka do masażu?

Wałek do masażu jest prostym elementem wyposażenia, który każdy może wykorzystać do samodzielnego rozluźniania mięśni. Samodzielnie wykonywany masaż jest doskonałym nawykiem zarówno dla sportowców, jak i miłośników fitness. To dlatego, że korzyści zdrowotne wynikające z zastosowania wałka zwiększają fizyczną sprawność w bardzo przystępnej cenie. Na przykład jednogodzinny masaż sportowy kosztuje zwykle ponad 100 złotych, a wałek taki jak wałek FS201 45CM GREEN ROLLER FITNESS HMS (https://be-active.pl/product-pol-1022-Walek-do-masazu-45CM-FS201-GREEN-ROLLER-FITNESS-HMS.html) można kupić za niecałe 40 złotych i korzystać z niego przez długi czas.

Oto inne wałki do masażu, które warto polecić:
  • Wałek FS108 do masażu roller green
  • Wałek FS101 zielony do masażu 33cm Fitness/Roller

Co dobrego zrobi dla Ciebie wałek do masażu?

Wałki do masażu są nie tylko tanie i łatwo dostępne, ale także poprawiają zdrowie i zmniejszają ryzyko obrażeń na wiele sposobów:

1. Zwiększony przepływ krwi
Uwalnianie mięśniowo-powięziowe za pomocą ćwiczeń z wałkiem rozciąga i rozluźnia mięśnie. Przez cały ten czas gdy przekłada się siłę do mięśni i tkanki łącznej, krew zostaje wypchnięta i zastąpiona powodzią świeżej krwi. Krew przenosi ważne składniki odżywcze, takie jak tlen i glikogen do mięśni. Większa ilość przepływu krwi prowadzi do różnych powiązanych i korzystnych rezultatów.

2. Poprawione ruchy w czasie ćwiczeń
Lepiej nawodnione i luźniejsze mięśnie przesuwają się obok siebie z mniejszym tarciem. Oznacza to, że podczas treningu ruchy są płynniejsze, a mięśnie są mniej podatne na zerwanie lub uszkodzenie. Masowanie się wałkiem przed treningiem w ramach dynamicznej rozgrzewki jest szczególnie skuteczne w kontekście mięśniowo-powięziowym.

3. Lepszy zakres ruchu
Inną zaletą masażu z wałkiem jest poprawiony zakres ruchu prawidłowo rozciągniętych mięśni. Większy zakres ruchu oznacza, że ​​więcej mięśni może być aktywowanych w danym treningu, co prowadzi do bardziej efektywnej rutyny ćwiczeń. Lepszy zakres ruchów wskazuje na większą elastyczność.

4. Zmniejszone ryzyko obrażeń
Jak wspomniano wcześniej, taki masaż zwiększa krążenie w całym ciele. Odpowiednia cyrkulacja oznacza lepszy zakres ruchów i bardziej efektywne ruchy ciała. Z drugiej strony, jeśli dojdzie do urazu, można zastosować techniki masażu w celu skrócenia czasu powrotu do zdrowia.
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7622 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Super zestaw!! Polecam 10/10
2024-02-27
Wszystko ok
pixel