Platforma do balansowania

Zaprojektowane z myślą o ćwiczeniu zmysłu równowagi i szeroko pojętej koordynacji ruchowej profesjonalne platformy do balansowania to znakomity sprzęt rehabilitacyjny powszechnie wykorzystywany również w wielu odmianach fitness. Korzystając z pośrednictwa naszego sklepu internetowego, możesz zamówić markową platformę do ćwiczeń gimnastycznych, a także wiele innych kategorii urządzeń dedykowanych różnorodnym treningom funkcjonalnym.

Jak działa platforma do balansowania i kiedy warto w nią zainwestować?

Większość platform wyglądem przypomina przeciętą na pół kulę, z gładką i dość szeroką płaszczyzną pod stopy i niewielkim punktem styczności z podłożem. Dzięki specyficznej konstrukcji utrzymanie równowagi na platformie wymaga ciągłego balansowania ciałem, co wymusza napięcie mięśni odpowiedzialnych za stabilizację całej sylwetki. Platformy do balansowania sprzyjają zatem aktywizacji i wzmocnieniu głębokich mięśni szkieletowych oraz mięśni odpowiedzialnych za stabilizację dużych stawów, zwłaszcza stawów kolanowych. Taka forma treningu sprzyja szybszej rehabilitacji po przebytych urazach kostno-stawowych, pomaga w treningu gimnastycznym i wszystkich innych sportach, w których liczy się dobra koordynacja ruchowa. Platformy do balansowania powszechnie wykorzystuje się również w treningu fitness. Sprzęt tego typu można stosować także jako element rozgrzewki w treningu siłowym, co sprzyja dobremu rozgrzaniu mięśni głębokich, które trudno aktywizować przy ćwiczeniach izolowanych na wybrane grupy mięśniowe i ćwiczeniach z dużym obciążeniem.

W ofercie sklepu be-active.pl znajdziesz najlepszy sprzęt do fitnessu dedykowany szerokiemu gronu odbiorców, osobom odchudzającym się, pracującym nad wyrzeźbieniem sylwetki lub wzmocnieniem wybranych partii swojego ciała. Platforma do balansowania może pomóc w urozmaiceniu codziennych treningów i być doskonałym sposobem na aktywizację mięśni głębokich, które odpowiadają za stabilizację stawów i całej naszej sylwetki. Sprawdź, jakie platformy do balansowania oferujemy i zamów jedną z nich.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7622 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
szybko i zgodne z zamówieniem
2024-02-26
Polecam. Szybka dostawa i jakość sprzętu bardzo wysoka.
pixel