obciążenia bitumiczne

Osobom oszczędnym, które poszukują przystępnego cenowo sprzętu do ćwiczeń siłowych, ze sztangą lub hantlami, polecamy dobrej jakości obciążenia bitumiczne. Do dyspozycji naszych klientów przygotowaliśmy zestawy składające się z krążków o różnej masie oraz pojedyncze talerze o wadze 1,25kg, 2,5kg, 5kg i 10kg. To porządnie wykonany, trwały i niedrogi sprzęt do ćwiczeń w domu lub niewielkiej siłowni. Oczywiście znajdziesz tu także gryfy proste, łamane i krótkie.

Zalety obciążeń bitumicznych

Największym atutem tego typu sprzętu jest jego niska cena. Wykonane ze specjalnej masy bitumicznej (kruszywo, lepiszcze i wypełniacz) i powleczone tworzywem sztucznym obciążenie jest znacznie tańsze od klasycznych ciężarów żeliwnych. Warto jednak pamiętać, że ze względu na specyfikę materiału, z jakiego je wykonano, obciążenia bitumiczne mają znacznie większe rozmiary niż standardowe talerze metalowe. Gdy zakładasz je na sztangę, nie powinno stanowić to większego problemu. Bardziej kłopotliwe jest ich łączenie z gryfami krótkimi i traktowanie jako hantli. Przy konieczności założenia dużego obciążenia na gryf, posługiwanie się takimi ciężarami może być nieco mniej wygodne, dlatego jest to sprzęt dedykowany przede wszystkim osobom początkującym. Zaletą talerzy powlekanych, do których zalicza się również obciążenia bitumiczne, jest także duże bezpieczeństwo ich stosowania. Dodatkowa warstwa tworzywa sztucznego zapewnia dobrą amortyzację, przez co domowa siłownia, zwłaszcza podłoga, jest w mniejszym stopniu narażona na przypadkowe uszkodzenia. W ofercie sklepu be-active.pl znajdziesz obciążenie bitumiczne z otworem o średnicy 26mm i 30mm, na gryf krótki i prosty, od sztangi.

 

Jeśli nie chcesz przepłacać i szukasz bezpiecznego w użyciu sprzętu treningowego do domu lub małej siłowni, powlekane tworzywem sztucznym obciążenia bitumiczne będą doskonałą alternatywą dla droższych talerzy żeliwnych. Zapoznaj się z pełnym asortymentem naszego sklepu i zamów potrzebne Ci talerze bitumiczne lub od razu wybierz większy zestaw do ćwiczeń ze sztangą. W sklepie znajdziesz również wiele rodzajów gryfów, zaciski, ławeczki treningowe i wiele więcej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7896 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-20
Super
2024-04-20
Rewelacja, polecam wszystkim
pixel