Taśmy Floss Band

Elastyczne gumy floss band to sprzęt dedykowany aktywizacji tkanek miękkich poprzez kompresję, czyli ściśnięcie. Taśmy wykonane z wytrzymałego tworzywa o właściwościach gumy przeznaczone są do owijania mięśni lub stawów i treningu okluzyjnego, w którym blokujemy dopływ krwi do komórek mięśniowych. Ma to pomóc w osiągnięciu hipertrofii mięśniowej przy zastosowaniu mniejszych obciążeń.

Jak korzystać z floss band?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz kilka rodzajów gum o różnej grubości, a tym samym różnym poziomie kompresji. Zasadniczo możemy przyjąć, że im cieńsza taśma floss band, tym słabsze ściśnięcie i mniejsza kompresja. Tego typu sprzęt wykorzystywany jest przede wszystkim w ćwiczeniach stymulujących hipertrofię mięśniową, ale może być również pomocy w rozluźnieniu powięzi i optymalizacji ruchu - floss band pozwala centrować staw i zapewnia większą kontrolę nad wykonywanym ruchem, dzięki czemu ćwiczenia są bardziej precyzyjne, a tym samym zwiększa się ich efektywność. Przed przystąpieniem do ćwiczeń taśmę owijamy wokół stawu lub mięśni przy jej lekkim napięciu. Tylko dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu kompresji.

Floss band w treningu siłowym

Elastyczne taśmy do flossingu stymulują tkanki miękkie na zupełnie innej płaszczyźnie niż typowe ciężary, a zatem mogą być ciekawym uzupełnieniem dla podstawowego treningu siłowego. To sprzęt, który warto wykorzystywać podczas rozgrzewki, dla poprawy kontroli nad ruchem w stawie i w treningu okluzyjnym, w celu wymuszenia hipertrofii mięśniowej przy ćwiczeniach z mniejszym obciążeniem. Taka taśma do ćwiczeń może zostać użyta również w tradycyjnym treningu, jako rodzaj dodatkowego obciążenia.

Jeśli poszukujesz dodatkowego stymulatora dla rozwoju mięśni, trening z floss band może być strzałem w dziesiątkę. W sklepie be-active.pl zamówisz wytrzymałe taśmy wykonane z elastycznego materiału o właściwościach gumy, o różnej grubości dla uzyskania progresu w kompresji. Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty, zamów jedną z taśm i wykorzystaj ją w swoich treningach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 7836 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Szybka wysyłka, zamówienie bardzo sprawnie zrealizowane
2024-05-20
Obsługa bardzo miła ,pomocna ,szybka realizacja ,terminy realizowane zgodnie z tym co jest napisane
pixel