Gumy floss band

Kompresyjne gumy floss band to sprzęt dedykowany ćwiczeniom mającym na celu poprawę ruchomości stawów, rozbijanie splotów mięśniowych czy aktywację przyczepów. Elastyczną taśmą owijamy wybraną strukturę mięśniową lub staw, a następnie aktywizujemy to miejsce, wykonując ćwiczenia. Dzięki kompresji zwiększa się przepływ krwi w tkankach, a struktury mięśniowo-powięziowe ulegają rozklejeniu.

Zalety kompresji tkanek miękkich

Podstawowym celem stosowania floss band jest przywrócenie prawidłowego poślizgu pomiędzy powierzchniami tkanek, co minimalizuje dolegliwości bólowe związane ze sklejaniem się struktur mięśniowo-powięziowych. Dzięki chwilowej kompresji wykonanej przy pomocy gumy floss band elastyczność powięzi wzrasta, tym samym zwiększa się mobilność zabezpieczanych przez nią struktur. Zwiększa się zakres ruchu, poprawia elastyczność mięśni i stawów. Dodatkowo po chwilowym niedokrwieniu – guma floss band powinna być stosowana na dany obszar jedynie przez kilka minut, następuje gwałtowne zwiększenie przepływu krwi. W ten sposób możemy odżywić wszystkie komórki w miejscach, które ze względu na różnego rodzaju dysfunkcje są na co dzień przeciążone i niedotlenione.

Kolorowe gumy floss band w różnych rozmiarach

W zależności od potrzeb i wymaganej siły kompresji możesz sięgać po taśmy o zróżnicowanej grubości, a tym samym o różnych poziomach elastyczności. Dla łatwiejszego rozróżnienia każda z nich ma inny kolor. W ofercie sklepu be-active.pl znajdziesz m.in. gumy floss band o grubości 1 mm w kolorze pomarańczowym, 1,2 mm w kolorze czerwonym i 1,5 mm w kolorze szarym. Każda tego typu guma do ćwiczeń ma przeszło 2 m długości i 5 cm szerokości, dzięki czemu bez problemu możesz owinąć nią dowolny staw lub mięsień.

Jeśli w wyniku intensywnych treningów bolą Cię mięśnie, chcesz zwiększyć swoją mobilność i poprawić zakres ruchu stawów, gumy floss band mogą przynieść oczekiwaną ulgę i stać się skutecznym wsparciem dla wykonywanych ćwiczeń fizycznych. Poznaj moc kompresji i wykorzystaj ją w celu wsparcia swojego ciała, poprawiając elastyczność i przyspieszając regenerację po treningu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7899 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Polecam zakupy w BE-Active. Ekspresowa wysyłka.
2024-04-21
Zamówienie i jego realizacja przebiegło sprawnie , byłam na bieżąco informowana na jakim etapie znajduje się przesyłka . Wszystko zgodne z moimi oczekiwaniami i towar i dostawa . Polecam .
pixel