Kije trekkingowe

Właściwie dopasowane kijki trekkingowe to podstawowy element wyposażenia uczestników marszów górskich. Sprawdzają się przede wszystkim w czasie spacerów po nierównym i nieutwardzonym podłożu. Wszystkie kijki trekkingowe w góry umożliwiają poruszanie się po wzniesieniach, przy opadaniu terenu, a także po nierównościach. Akcesoria dostosowane są do trudności, jakie można napotkać na trasie, a ich budowa zapewnia większe bezpieczeństwo przy pokonywaniu przeszkód terenowych.

Kijki trekkingowe w góry i kijki do nordic walking – najważniejsze różnice

Kijki stosowane do aktywności w terenie nierównym często mylone są z innymi konstrukcjami, takimi jak kijki do nordic walking. Osoby początkujące mogą mieć problem z doborem odpowiedniego sprzętu, co będzie odczuwalne w czasie marszu. Oba typy konstrukcji wykonuje się z podobnych materiałów, jednak kije trekkingowe w góry są bardziej stabilne i mają mocniejszą konstrukcję. Dzięki temu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Istotnym elementem, który pozwala wizualnie rozróżnić oba typy konstrukcji, jest budowa uchwytu. Kijki trekkingowe mają nieco dłuższe rękojeści, które pozwalają na uchwycenie kijka nieco niżej, co przydaje się w czasie wspinaczki na wzniesienia. Na uchwytach znajduje się też taśma do oplatania nadgarstka. Dzięki niej łatwiej można wydobyć dłoń w przypadku zaklinowania kijka pomiędzy kamieniami, jednocześnie zapobiegając wypuszczeniu go spod kontroli.

Kije trekkingowe dla każdego

W ofercie naszego sklepu znajdują się kije trekkingowe dla amatorów i użytkowników zaawansowanych. Są wykonywane z lekkich stopów aluminium lub włókien węglowych, co zapewnia im trwałość przy zachowaniu niewielkiej wagi. Stopki wykonane są ze stali o dobrych parametrach wytrzymałościowych, a możliwość wymiany osprzętu ułatwia dostosowanie ich do rodzaju terenu. Wszystkie kilki z tej grupy mają konstrukcję teleskopową, dlatego z łatwością można dopasować ich długość do wzrostu użytkownika. Taka konstrukcja pozwala też na całkowite złożenie kijków i przypięcie ich do plecaka przy poruszaniu się na równym terenie. Sprawdź ofertę sklepu be-active.pl i wybierz odpowiednie kijki do wybranego typu aktywności.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7208 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Szybko sprawnie
2023-11-25
Wszystko w najlepszym porządku, pozdrawiam
pixel