Przynęty sumowe

Do połowu największych okazów słodkowodnych ryb wód polskich przy pomocy kwoka polecamy specjalne przynęty sumowe. To sztuczne przynęty standardowo wyposażone w kotwicę i haczyk, a zatem niewymagające dodatkowego zbrojenia, gotowe do użycia po wyjęciu z opakowania. Zwykle wyróżniają się ciekawą kolorystyką i prowokującym kształtem, który dodatkowo wzbudza ruch wody, zachęcając rybę do ataku.

Gotowe przynęty sumowe z plecionką i kotwicą

Jednym z podstawowych rodzajów przynęt sztucznych używanych do połowu sumów są tzw. teasery sumowe. To najczęściej dość duże przynęty wędkarskie produkowane z tworzyw sztucznych, niezwykle kolorowe, składające się z charakterystycznych warkoczyków, które mogą być uzupełnione małymi koralikami. Przy ruchach wertykalnych taka przynęta wzbudza silny ruch wody i zmienia swój rozmiar, co zwiększa zainteresowanie ryb i zachęca je do ataku. Przynęty sumowe standardowo wyposażone są w kotwicę lub haczyki oraz mocną plecionkę, która powinna wytrzymać atak największego słodkowodnego drapieżnika naszego kraju.

Teasery sumowe z grzechotką i koralikami

Największym wyzwaniem przy polowaniu na suma jest wzbudzenie zainteresowania ryby i zachęcenie jej do ataku na przynętę. To właśnie dlatego wszystkie przynęty sumowe są tak kolorowe i ruchliwe. W celu zwiększenia skuteczności działania wiele z nich uzupełnionych jest w drobne koraliki i grzechotkę, która podczas ruchu emituje sygnały dźwiękowe, dodatkowo stymulując drapieżnika. Ze względu na różne warunki wodne i pogodowe, zawsze warto mieć pod ręką kilka rodzajów takich przynęt. Do ich przechowywania nadają się zarówno duże skrzynki wędkarskie z szufladami, w których można pomieścić również inne akcesoria, jak i mniejsze pudełka na przynęty sztuczne różnych typów.

Jeśli chcesz złowić suma, skorzystaj z oferty sklepu be-active.pl na teasery. To specjalne przynęty sumowe z zainstalowaną kotwicą i mocną plecionką, wyposażone w grzechotkę i kolorowe warkoczyki z koralikami. Zamów kilka przynęt w różnych kolorach i przekonaj się o wysokiej skuteczności ich działania podczas kolejnej wyprawy wędkarskiej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7622 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-26
o.k.
2024-02-25
Polecam. Fajne krzesełko.
pixel