Plecionki gruntowe i spławikowe

Wytrzymałe i nierozciągliwe plecionki spławikowe są ciekawą alternatywą dla zwykłych żyłek wędkarskich, szczególnie interesującą dla wędkarzy karpiowych i sumowych. Dzięki większej wytrzymałości ryzyko zerwania plecionki przy zacięciu i holu jest mniejsze niż w przypadku żyłki. Plecionka jest również bardziej odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, a jej wersje z otuliną mogą być używane do produkcji przyponów.

Cienkie plecionki spławikowe jako zamiennik dla żyłek

Ze względu na mniejszą skłonność do plątania, cienkie wersje plecionek mogą być używane jako zamienniki dla tradycyjnych żyłek w wędkarstwie spławikowym, zwłaszcza gdy zachodzi konieczność wykonywania dalekich rzutów. Plecionki spławikowe najczęściej stosowane są w metodzie gruntowej i używane do połowu największych okazów ryb słodkowodnych, zwłaszcza sumów i karpi, ewentualnie amurów, sandaczy i szczupaków. Są mniej podatne na zgryzienie niż żyłki, przez co często wykorzystywane są także do produkcji przyponów, zwłaszcza przyponów przeznaczonych do połowu ryb drapieżnych. Plecionka na spławik nie powinna być grubsza od żyłki. W sklepie be-active.pl znajdziesz profesjonalne plecionki wędkarskie o grubości zaledwie 0,06 mm i niewiele grubsze, ale zdecydowanie mocniejsze niż żyłki tej samej średnicy.

Mocna plecionka na przypon

Jeśli metodę spławikowo-gruntową wykorzystujesz do połowu szczupaków, sandaczy lub sumów, wytrzymałe plecionki spławikowe będą zdecydowanie lepszą opcją niż grube żyłki. Są mniej rozciągliwe, mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie, wytrzymalsze i mocniejsze. Z tego względu plecionki często wykorzystywane są również do produkcji miękkich przyponów, jako alternatywa dla sztywnych przyponów stalowych i wolframowych. W tym przypadku najlepiej korzystać z plecionek przyponowych pokrytych otuliną.

Skorzystaj z oferty naszego sklepu, zamawiając niezwykle cienkie plecionki spławikowe na większe okazy płochliwych ryb słodkowodnych lub sięgnij po grubszą, mocniejszą plecionkę na karpia, amura, suma lub szczupaka. Zapraszamy do składania zamówień!

1 / 4
1 / 4
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7622 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Super zestaw!! Polecam 10/10
2024-02-26
Sprawnie, szybko i tak jak miało być.
pixel