Sygnalizatory wędkarskie

Miłośnikom metody gruntowej polecamy profesjonalne sygnalizatory wędkarskie dwóch typów: mechaniczne i elektroniczne. Korzystając z bogatej oferty naszego sklepu, możesz zapoznać się z różnorodnymi modelami obu typów sygnalizatorów. Wybierz urządzenie o preferowanym rodzaju konstrukcji, rozmiarze i kolorze, a następnie złóż zamówienie. Warto!

Sygnalizatory wędkarskie mechaniczne

Jeszcze kilkanaście lat temu podstawowym zamiennikiem dla spławika i wiotkiej szczytówki były mechaniczne, najczęściej dźwiękowe sygnalizatory wędkarskie. Przykładem takich urządzeń są różnego rodzaju grzechotki i dzwoneczki najczęściej instalowane na szczytówce. Wystarczy niewielkie szarpnięcie za żyłkę, a dźwięk urządzenia sygnalizuje branie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz jednak nieco inne modele mechanicznych sygnalizatorów wędkarskich. To przede wszystkim wędkarskie sygnalizatory brań typu swinger i hanger, powszechnie stosowane w wędkarstwie karpiowym. W sklepie znajdziesz podwieszane i pływające sygnalizatory brań tego typu, przeznaczone do połowów na małych i dużych akwenach wodnych, w różnych warunkach pogodowych.

Elektroniczne sygnalizatory brań

Alternatywą dla urządzeń mechanicznych są elektroniczne sygnalizatory wędkarskie o dużej czułości. Takie urządzenia zwykle instaluje się na podpórkach lub specjalnych stojakach karpiowych. Gdy pojawia się branie, żyłka przesuwa się i urządzenie zaczyna emitować charakterystyczny sygnał dźwiękowy. Co ważne, elektroniczny sygnalizator wędkarski dostosowuje częstotliwość sygnału do szybkości pobierania i poziomu napięcia żyłki. Dźwięk narasta, gdy ryba bierze. Wędkarski sygnalizator brań typu elektronicznego może być wyposażony w funkcję regulacji głośności, tonu, a nawet czułości.

Przygotuj się do wyprawy na karpia, inwestując nie tylko w odpowiednie wędzisko, ale także w dodatkowe akcesoria, które zwiększą szansę na sukces. Przykładem takiego sprzętu są oferowane przez sklep be-active.pl sygnalizatory wędkarskie mechaniczne i elektroniczne. Zamów interesujące Cię modele tego typu urządzeń i wykorzystaj na rybach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7635 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-03
Szybka i sprawna obsługa oraz wysyłka - polecam.
2024-02-27
szybko i zgodne z zamówieniem
pixel