Kołowrotki sumowe

Stworzone z myślą o wytrzymaniu dużych obciążeń, profesjonalne kołowrotki sumowe są podstawą wyposażenia każdego, kto próbuje łowić największe okazy ryb śródlądowych występujących na terenie Polski. Warto podkreślić, że sum europejski jest największą rybą słodkowodną naszego kontynentu i złowienie okazu ważącego kilkadziesiąt kilogramów jest dużym wyzwaniem zarówno dla samego wędkarza, jak i używanego przez niego sprzętu.

Wytrzymałe kołowrotki sumowe na największe okazy ryb słodkowodnych

Kołowrotek bazujący na wykorzystaniu płynnie działających i trwałych łożysk, wyposażony w mocną przekładnię, potężną szpulę i wysokiej klasy hamulec z płynnym zakresem regulacji oporu to podstawowy wybór każdego, kto planuje złowić suma. Oczywiście za sukces połowu odpowiada nie tylko dobry kołowrotek sumowy. Równie ważny jest dobór wytrzymałego i lekkiego wędziska. W sklepie be-active.pl znajdziesz zarówno profesjonalne kołowrotki sumowe, w tym modele wyposażone w kilkanaście łożysk (w standardowych kołowrotkach łożysk jest zaledwie kilka), jak i wysokiej klasy wędki sumowe, lekkie, ale niezwykle trwałe, odporne na pęknięcia.

Cechy porządnego kołowrotka na sumy

Do połowu największych ryb słodkowodnych Europy przeznaczone są najmocniejsze na rynku kołowrotki wędkarskie z dużą szpulą i wysokiej klasy hamulcem, który zapewnia możliwość płynnej regulacji oporu. Zastosowanie dużej szpuli pozwala nawinąć wiele metrów plecionki lub żyłki, gwarantuje również jej płynne rozwijanie i zwijanie podczas holu. Mocny hamulec z regulacją oporu pozwala zmęczyć rybę i jednocześnie zmniejsza ryzyko jej zerwania z haczyka. W celu sprostania sile największych okazów ryb słodkowodnych profesjonalne kołowrotki sumowe wyposażone są również w kilkanaście łożysk, co wpływa na zwiększenie ich sprawności działania przy dużym obciążeniu.

Zapoznaj się z naszą ofertą na zaawansowane technicznie, solidne kołowrotki sumowe, które stworzono z myślą o połowach walecznych ryb ważących kilkanaście lub kilkadziesiąt kilogramów. Zamów model o interesującej Cię specyfikacji, w atrakcyjnej cenie. Polecamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7588 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-20
Jest ok
2024-02-20
Bardzo szybka przesyłka, łatwy montaż, na początek przygody ze sztangą polecam. Jakość w stosunku do ceny zadowalająca.
pixel