Plecionki sumowe

Do przygotowania profesjonalnego zestawu wędkowego na największą słodkowodną rybę wód polskich sklep be-active.pl poleca wytrzymałe plecionki sumowe. Korzystaj z nich jako zamiennika dla grubych, rozciągliwych i dość łatwo plączących się żyłek. Specjalnych plecionek warto używać również do produkcji przyponów. Dzięki temu w mniejszym stopniu narażasz zestaw na przypadkowe zerwanie.

Wytrzymałe plecionki sumowe do spinningu i metody gruntowej

Niezależnie od tego, w jaki sposób wędkujesz, przy połowach sumów doskonałą alternatywą dla grubych żyłek wędkarskich są odpowiednio od nich mocniejsze, nierozciągliwe plecionki sumowe. To najmocniejsze z dostępnych na rynku plecionek, zwykle spotykane w dużych średnicach od 0,4 mm do nawet 1,2 mm. Plecionek wędkarskich możesz używać również do przygotowania przyponów. Dzięki temu zestaw wędkowy bazujący na żyłce będzie mniej podatny na zerwanie. Warto pamiętać, że plecionki wędkarskie są mniej podatne na przetarcia i rybom drapieżnym jest je trudniej przegryźć.

Plecionki do szybkich zacięć i holu dużych ryb słodkowodnych

W odróżnieniu od tradycyjnych żyłek plecionki sumowe są niemal nierozciągliwe. To pozwala na szybsze zacięcie, ale wymaga większej wprawy i stosowania mocniejszego sprzętu, przede wszystkim dobrej jakości wędki i kołowrotka odpornego na dość duże przeciążenia. Ryzyko pęknięcia plecionki podczas holu również jest mniejsze niż żyłki. Warto jednak pamiętać, że nierozciągliwe plecionki nie amortyzują szarpnięć i przy braku odpowiedniej kontroli duża ryba wciąż może zerwać zestaw. Plecionki doskonale sprawdzają się w metodzie spinningowej, ale coraz częściej stosowane są również w wędkarstwie karpiowym i sumowym, jako solidniejsza alternatywa dla żyłki.

Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty obejmującej różnorodne plecionki sumowe. Wybierz produkt o interesującej Cię średnicy i wynikającym z niej maksymalnym udźwigu, dostosowany do rozmiaru i wagi ryb, jakie spodziewasz się złowić podczas kolejnej wyprawy wędkarskiej. Zapraszamy do składania zamówień!

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7631 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-02
Bardzo szybka i sprawna realizacja zamówienia, polecam.
2024-02-26
Jesteśmy bardzo zadowoleni będziemy Was polecać
pixel