Spławiki sumowe

Do połowu największych europejskich ryb słodkowodnych metodą spławikową producenci akcesoriów wędkarskich przygotowali specjalistyczne spławki na suma. Są to przede wszystkim zyskujące na popularności różnorodne modele spławików podwodnych oraz tradycyjne spławiki żywcowe dostępne w dużej różnorodności kolorów i kształtów.

Podwodne spławiki na sumy 20-120 g

Współcześnie do połowu sumów metodą spławikową najczęściej wykorzystuje się specjalne spławiki podwodne na sumy. To dość duże spławiki, które podczas połowu zanurzone są pod powierzchnią wody. Podwodne spławiki na suma poprzez ruch mają stymulować zainteresowanie wąsatych olbrzymów, zachęcając ryby do ataku na znajdującą się poniżej nich przynętę. W ofercie przygotowanej przez sklep be-active.pl znajdziesz podwodne spławiki sumowe tradycyjne i z charakterystyczną grzechotką. Spławik sumowy z grzechotką wypełniony jest drobnym śrutem, który podczas ruchów spławika w wodzie wydaje dość głośny dźwięk, co ma pobudzać zainteresowanie dużych drapieżników do ataku na przynętę.

Spławiki żywcowe na duże drapieżniki

Alternatywą dla spławika podwodnego jest dość duży, przypominający wodną boję spławik żywcowy, czyli przystosowany do połowu metodą spławikową na żywca. Łowienie suma na spławik typu tradycyjnego, na żywca, cieszy się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza że współcześnie dostępne spławiki na suma lub innego podwodnego drapieżnika bardzo często wyposażone są w dodatkowy konektor do podłączenia końcówki świecącej. Dzięki niej spławik jest lepiej widoczny nie tylko po zmroku, ale także w dzień, szczególnie przy złej pogodzie. W ofercie sklepu znajdziesz spławiki żywcowe do 300 g.

Z myślą o wędkarzach polujących na największe okazy ryb drapieżnych, do naszej oferty wprowadziliśmy profesjonalne kołowrotki i wędki sumowe oraz innego rodzaju akcesoria, które pomogą w osiągnięciu wędkarskiego sukcesu. Ich doskonałym przykładem są prezentowane w tym miejscu spławiki na sumy, żywcowe i podwodne, również w wersji z grzechotką. Zapoznaj się z dostępnymi spławikami i zamów interesujące Cię ich rodzaje.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7622 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Super. Jestem zadowolona. Dziękuję
2024-02-26
Sprawnie, szybko i tak jak miało być.
pixel