Plecionki karpiowe

W wędkarstwie gruntowym zamiennikiem dla tradycyjnych żyłek mogą być wytrzymalsze, nierozciągliwe i mniej podatne na skręcanie plecionki karpiowe. Zwykle używa się ich do produkcji przyponów, ale ich cieńsze wersje można stosować również jako alternatywę dla żyłki na szpuli kołowrotka. To szczególnie przydatne przy konieczności wykonywania dalekich rzutów i na wodach z dużą ilością ukrytych pod wodą ostrych zaczepów.

Plecionki przyponowe do metody spławikowo-gruntowej

Ze względu na płochliwy charakter wielu ryb słodkowodnych, w wędkarstwie spławikowym stosuje się zwykle przypony o mniejszej średnicy niż żyłka. Nie oznacza to jednak, że przypon musi mieć mniejszą wytrzymałość od żyłki. W związku z tym przy połowach karpi metodą gruntową do produkcji przyponów często wykorzystuje się mocniejsze od żyłek plecionki wędkarskie tzw. przyponowe. To specjalny rodzaj plecionek przeznaczonych do produkcji przyponów, polecany do stosowania w metodzie spławikowo-gruntowej, zwłaszcza przy połowach dużych okazów karpi, amurów, a także sandaczy i szczupaków. Plecionki karpiowe do przyponów są wytrzymałe, ciężkie, dzięki czemu szybko opadają na dno i jednocześnie bardzo elastyczne. Jeśli zależy Ci na większej sztywności przyponu, lepszym wyborem będzie plecionka karpiowa w otulinie. Oczywiście otulinę można usunąć.

Najlepsze plecionki karpiowe na przypony

Korzystając z oferty naszego sklepu, masz okazję sięgnąć po markowe plecionki karpiowe o różnych średnicach, również po ich wersję z otuliną, która usztywnia przypon. Dobrej jakości plecionki możesz używać również jako alternatywy dla plączącej się żyłki. To bardzo przydatne przy dalekich rzutach i wędkowaniu na łowiskach z licznymi, ostrymi, podwodnymi zaczepami.

Zwiększ skuteczność metody gruntowej, uzbrajając swój zestaw wędkowy w przypon wykonany z mocnej plecionki. W sklepie be-active.pl czekają na Ciebie markowe plecionki karpiowe w różnych średnicach, również w wersji z otuliną, która usztywnia przypon i sprawia, że jest on mniej podatny na zgryzienie przez rybę drapieżną.

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 8038 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Realizacja zamówienia szybka.
2024-07-19
5
pixel