Plecionki feederowe
Do połowu największych okazów ryb słodkowodnych techniką gruntową, zwłaszcza na łowiskach wymagających dalekich rzutów, polecamy mocne plecionki do Method Feeder. Dzięki nim uzyskasz większą kontrolę nad zestawem i możliwość szybszego zacięcia, co przełoży się na większą skuteczność wędkowania. Pamiętaj, że plecionka nie jest tak bardzo rozciągliwa, jak żyłka. Dzięki temu zestaw może być bardziej napięty.
Mocne plecionki do Method Feeder
Dla fanów wędkowania metodą feeder, która jest specyficzną odmianą techniki gruntowej, ciekawą alternatywą dla rozciągliwych żyłek, są dużo sztywniejsze plecionki. To mocne linki wykonane ze skręconych mikrowłókien syntetycznych, charakteryzujące się bardzo dużą wytrzymałością, odporne na przetarcia i mało rozciągliwe. Plecionki feederowe pozwalają utrzymywać zestaw w stałym napięciu, co przekłada się na szybszą sygnalizację brania i skuteczniejsze zacięcie. Plecionki do Method Feeder najlepiej sprawdzają się przy dalekich rzutach i wtedy, gdy łowisko pełne jest podwodnych zaczepów.
Najlepsze plecionki do metody gruntowej
W wędkarskie gruntowym, zwłaszcza przy technikach bazujących na wykorzystaniu koszyka zanętowego i drgającej szczytówki, zastąpienie tradycyjnej żyłki przez mocną plecionkę może przynieś niezwykle korzystny efekt. Plecionki wędkarskie są nierozciągliwe i trwałe, nie przecierają się zbyt szybko i nie są podatne na zgryzienie przez rybę drapieżną. Dlatego używa się ich do produkcji przyponów miękkich lub nieco sztywniejszych, przy zastosowaniu plecionki z otuliną. Do techniki gruntowej sklep be-active.pl w szczególności poleca mocne plecionki do Method Feeder w kolorze brązowym i czarnym, w rozmiarach od 0,08 mm do 0,14 mm.
Jeśli wędkujesz z zestawem wyposażonym w koszyczek zanętowy i korzystasz z miękkiej szczytówki sygnalizującej branie, a przy okazji nastawiasz się na złowienie dużego okazu ryby słodkowodnej, sięgnij po plecionkę. Mocne plecionki do Method Feeder zapewnią lepszy efekt niż żyłki, zwłaszcza przy dalekich rzutach i konieczności utrzymywania zestawów w stałym napięciu.