Kilka sposobów na płaski brzuch

Kilka sposobów na płaski brzuch

Już na początku chcemy zdementować jedną plotkę, która głosi, że brzuch rzeźbi się jedynie dietą i deficytem kalorycznym. Tkanka tłuszczowa spala się równomiernie, a brzuch jest po prostu u większości osób opornym miejscem, gdzie zbiera się ona szybciej i w większych ilościach – mięśnie zaś buduje się podczas treningu i regeneracji.

Akcesoria do ćwiczeń? Co najlepiej wybrać

Nie posiadając dostępu do siłowni lub drążków, na których możemy swobodnie wisieć, najlepiej wyposażyć się w takie akcesorium jak gruba mata do ćwiczeń. Jej cena rzadko przekracza granicę 40 złotych, więc nie jest to piorunująca inwestycja i pośrednio zwróci się ona w szybkim tempie – wystarczy spojrzeć na takie produkty jak mata do ćwiczeń NBR PRETORIANS o grubości 15 mm, którą można kupić w cenie 40 zł.

Jak zatem ją wykorzystać? Gdybyśmy polecili Wam brzuszki, to na sumieniu mielibyśmy wiele kręgosłupów… Sytuacja wyglądałaby podobnie z zestawem o nazwie “6 Weidera”. Są to ćwiczenia obciążające kręgosłup, które mogą być zbyt zaawansowane dla amatorów – a o ich szkodliwości może świadczyć fakt, że nie są one stosowane nawet przez zawodowców. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są spięcia, wznosy nóg lub popularny plank (inaczej mówiąc deska).

Jak progresować w takich ćwiczeniach? Jeśli czasowo wytrzymujesz już długo w pozycji deski, to połóż na plecach obciążenie żeliwne. Nawet przy dodatkowych 2,5kg różnica będzie znacząca podczas kontroli poprawnej pozycji.

Drążki i wszystko, co mogą nam zaoferować

Domowa siłownia to wspaniała alternatywa, jednak jeśli nie macie wystarczająco dużego budżetu, to warto szukać asortymentu pozwalającego na trening funkcjonalny. Zaawansowany zestaw do ćwiczeń ze sztangą będzie mało przydatny podczas treningu mięśni brzucha, jednak warto wyposażyć swój kącik treningowy w takie akcesoria, gdyż organizm najlepiej reaguje na sesje angażujące wiele partii jednocześnie (np. klatka, barki, biceps, brzuch). Kolejnym elementem powinien być drążek rozporowy HMS DD02, który jest uniwersalnym gadżetem do ćwiczeń pleców, bicepsów, barków i przede wszystkim mięśni brzucha, a jego montaż wymaga jedynie wytrzymałej futryny.

Jak wykonać ćwiczenie angażujące mięśnie brzucha? Wystarczy unieść nogi, przyciągając kolana do klatki piersiowej lub trzymać je wyprostowane, imitując pozycję siedzącą. Są to dwa ćwiczenia, które oddziałują na organizm w różny sposób – pierwsze służy do wejścia w mistyczny stan pompy mięśniowej i zakresu hipertroficznego, natomiast drugie posiada większy wpływ na wytrzymałość włókien.

Jak widać, trening nie musi być nudny, zwłaszcza jeśli jest przemyślany.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7622 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Super. Jestem zadowolona. Dziękuję
2024-02-26
Jesteśmy bardzo zadowoleni będziemy Was polecać
pixel