Dla małych i dużych: jak przemieszczać się latem?

Dla małych i dużych: jak przemieszczać się latem?

Słońce za oknem? W takim razie korzystanie z komunikacji miejskiej lub auta to grzech! Warto wykorzystać letnie dni do tego, by aktywnie spędzać czasu na świeżym powietrzu. Jaki środek transportu będzie wygodny, szybki, bezpieczny i przede wszystkim będziemy mieli podczas jazdy dużo frajdy?

Rolki, wrotki i deskorolka

Jazda na łyżworolkach, wrotkach lub deskorolce to bez wątpienia sporty wymagające. Użytkownicy nie tylko muszą zmierzyć się z własną kondycją, ale także zmysłem równowagi. O ile w przypadku pociech zazwyczaj nie ma większego problemu z przemieszczaniem się po chodnikach i ulicach, o tyle dorosłe lub starsze osoby mogą mieć z tym kłopot.

Deskorolka

Można powiedzieć, że w latach 90. był to symbol buntu. Później stała się ona ekstremalnym sportem wyczynowym. Dziś częściej można spotkać użytkowników, którzy wykorzystują na przykład deskorolki pennyboard do przemieszczania się po mieście.
Najczęściej sięgają po takie rozwiązania osoby młode, dla których deskorolka pennyboard będzie świetnym prezentem. Do dyspozycji jest wiele interesujących kolorów podświetlonych kolorowymi diodami LED, np. NILS EXTREME PENNYBOARD LED MILK.

Rolki

Rolkarze to zazwyczaj dużo dojrzalsza grupa użytkowników niż deskorolkarze. Jazda na nich jest szybsza i wygodniejsza, dlatego są znacznie lepszym środkiem transportu. Chcąc poruszać się szybko i komfortowo, warto sięgnąć po model wykonany z najlepszych komponentów. Idealnym wyborem będzie model COUGAR SLALOM CR317. Są to rolki wyposażone w trwałe komponenty z PP, poliuretanowe kółka o twardości 85A i szybkie łożyska ABEC-7.

Wrotki

Czy można spotkać osobę dorosłą na wrotkach? Zazwyczaj jest to asortyment wybierany dla dzieci, które nie miały jeszcze kontaktu z rolkami. Wrotki dla dzieci są łatwiejszym sposobem na naukę jazdy, więc automatycznie stają się również bezpieczniejsze w użyciu. Chcąc zainwestować w wysokiej klasy wrotki dziecięce, warto postawić na sprawdzone rozwiązania.

Dobrą propozycją będą wrotki dla dzieci NILS EXTREME NH1105 3w1, wyposażone w możliwość ustawienia kół w pozycji łyżworolek, 2x2 lub zastąpienia ich ostrzem łyżew. Dzięki temu są wielosezonowym produktem z opcją regulacji wielkości.

Hulajnoga kontra rower

W ostatnich miesiącach można zauważyć, że nawet dorośli ludzie coraz chętniej sięgają po hulajnogi. Jeszcze kilka lat temu, ciężko było znaleźć w sklepach model, który odpowiadałby wysokości osoby dojrzałej. Jak to wygląda dziś? Jest to standard we wszystkich sklepach z asortymentem sportowym.

Czy hulajnoga może być konkurencją dla rowerów? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza od momentu, gdy pojawiły się modele elektryczne. Są one wyjątkowo wygodne i poręczne, ponieważ rozwijają imponujące prędkości, ich waga jest niewielka, a dodatkowo dzięki kompaktowym rozmiarom nie ma problemu z przechowywaniem ich w niewielkim mieszkaniu usytuowanym w bloku.

Jeśli jednak chcecie wybrać się ze swoją pociechą pojeździć na hulajnodze, warto wybrać modele: SCOOTER WH115A z pompowanymi kołami i dużą platformą dla malucha i NILS EXTREME HA230D dla osoby starszej. Została ona wyposażona w kauczukowe koła, bardzo szybkie łożyska i regulację wysokości kierownicy do 110 cm! Dodatkowo dysponuje hamulcem tarczowym oraz udźwigiem na poziomie 100 kg.

Niezależnie, czy Wasz wybór padnie na wspólne eskapady rowerowe, czy wielofunkcyjne wrotki dziecięce, najważniejszy jest czas spędzony wspólnie z pociechami. Rodzice powinni być dla maluchów autorytetami, a aktywność połączona z zabawą jest nieoceniona w budowaniu relacji.
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 7908 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Szybka wysyłka, towar zgodny z opisem. Jestem zadowolona z zakupu.
2024-06-04
Ok
pixel