11 najlepszych aplikacji dietetycznych, które pomogą Ci zrealizować Twoje cele

11 najlepszych aplikacji dietetycznych, które pomogą Ci zrealizować Twoje cele

Wprowadzenie zdrowego trybu życia to doskonały pomysł, niestety jego realizacja nie dla każdego jest łatwa. Dieta wymaga nie tylko motywacji, ale i odpowiedniej wiedzy, a nie każdy zna przepisy na zdrowe dania. Z pomocą przychodzą w tym przypadku aplikacje dietetyczne, dzięki którym można monitorować swoje postępy i które zapewniają dostęp do ogromnej bazy przepisów, a także pomagają w liczeniu kalorii. Jakie aplikacje dietetyczne są szczególnie godne uwagi?

Dlaczego warto korzystać z aplikacji dietetycznych?

Aplikacja do odchudzania to doskonały wybór z wielu powodów. Przede wszystkim służą one pomocą wszystkim osobom, które nie wiedzą, co mają jeść ani jak ćwiczyć, ale chcą schudnąć lub nabrać masy mięśniowej. Nie każdy potrafi samodzielnie liczyć kalorie, analizować składy produktów i układać z nich jadłospis. Aplikacje dietetyczne oferują jednak nie tylko planowanie posiłków, ale też uwzględniają indywidualne potrzeby i korzystając z nich świadomie, można się wiele nauczyć.

Częstym problemem w utrzymywaniu postanowień związanych ze zdrowym odżywianiem jest spadek motywacji. Również w tym przypadku można liczyć na pomoc aplikacji, których samo zainstalowanie na telefonie pobudza do działania. Jakby tego było mało, oczywiście wiele z nich oferuje liczne cytaty motywacyjne i dużą dawkę wiedzy, dzięki której możesz przypomnieć sobie, czemu zdecydowałeś się na monitorowanie postępów w odchudzaniu.

Najlepsze aplikacje dietetyczne w 2023 roku

Oto najlepsze aplikacje dietetyczne – kolejność przypadkowa:

 1. Smaker – całkowicie bezpłatna aplikacja do odchudzania, która oferuje niezliczone przepisy dietetyczne. Można je wyszukiwać po składnikach, co stanowi wielkie ułatwienie, ponieważ wykorzystujesz tym samym produkty, jakie masz w domu albo jakich zamierzasz użyć, a nie musisz specjalnie ich kupować ze względu na przepis. Jeśli chcesz, możesz wylosować pomysł na danie, potrząsając telefonem, a kiedy odpowiadają Ci pomysły jakiegoś autora, wystarczy kliknąć jego nick, a sprawdzisz pozostałe wpisy jego autorstwa!
 2. MyFitnessPal – aplikacje dietetyczne cieszą się dużą popularnością i MyFitnessPal jest tego najlepszym przykładem z około 200 milionami użytkowników! W bazie produktów znajduje się 11 milionów pozycji, przez co łatwo Ci będzie przygotować menu i listę zakupów. Podane są kalorie, makroelementy i mikroelementy poszczególnych produktów, a w bazie znajdują się też plany treningowe i ćwiczenia fizyczne. Statystyki i dane można publikować w mediach społecznościowych lub wysyłać innym użytkownikom, co stanowi doskonałą motywację. Sama aplikacja do liczenia kalorii polega na prowadzeniu dzienniczka, do którego wpisujesz produkty składające się na poszczególne posiłki.
 3. Fitatu – wiele osób kojarzy aplikacje dietetyczne właśnie z tą nazwą. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, a nie mają przy tym czasu, by zdobywać w tym zakresie wiedzę teoretyczną. Po rejestracji wystarczy wpisać podstawowe dane, jak wiek, płeć, waga czy aktywność fizyczna, by uzyskać dostęp do mnóstwa funkcji. Wymienić wśród nich trzeba skanowanie kodów z opakowań, przelicznik za pomocą ilości szklanek lub łyżek danego produktu bez konieczności ważenia go, zapamiętywanie przez aplikację ostatnio spożytych dań i ich ilości. Bardzo dużą zaletą jest też automatyczne obliczanie proporcji białek, węglowodanów i tłuszczów oraz zapotrzebowania na witaminy. Aplikacja kontroluje ponadto cotygodniowe zmiany masy i wymiarów ciała.
 4. Diet & Training by Ann – program autorstwa Anny Lewandowskiej, który jest darmowy przez pierwszy tydzień. Tym, co go wyróżnia, jest możliwość ćwiczenia przy indywidualnie dobranych ścieżkach dźwiękowych. Ponadto ta aplikacja do liczenia kalorii oferuje wiele planów treningowych i ustalanie jadłospisów według indywidualnych preferencji oraz możliwość skontaktowania się z dietetykiem.
 5. BeActive TV – aplikacja utworzona przez Ewę Chodakowską, zawierająca treningi o różnych stopniu trudności. Zawiera ona filmiki instruktażowe, które pokazują, w jaki sposób należy wykonywać poszczególne ćwiczenia. Plany treningowe uwzględniają również pracę nad konkretnymi partiami ciała, np. trening na pośladki albo na uda. Motywację do działania zapewnia możliwość obserwacji progresu innych osób i dzielenia się swoimi postępami.
 6. Przepisy.pl – jak sama nazwa wskazuje, obecne są tam niezliczone przepisy, które możesz wyszukiwać zależnie od preferencji. Znajdują się wśród nich inspiracje na zdrowe dania, posegregowane tematycznie np. na obiady lub napoje. Dostępne są także aktualne trendy kulinarne i porady profesjonalnych kucharzy.
 7. Ewadabrowska.com.pl – dieta dr Ewy Dąbrowskiej jest powszechnie znana, a ta aplikacja do odchudzania oferuje kompleksowy dostęp do wiedzy zgromadzonej w książkach jej autorstwa. Znajduje się w niej ponad 20 godzin porad i wykładów w formie wideo i nieograniczony dostęp do porad dietetyka. Post przerywany, proponowany przez dr Dąbrowską, dostępny jest w kilku różnych wariantach, a dzienne jadłospisy można modyfikować.
 8. FatSecret – to aplikacja do liczenia kalorii, która pomaga spełnić dowolne cele: nie tylko schudnąć, ale też przybrać na masie lub utrzymać obecną wagę. Liczy ona kalorie ze spożytych posiłków, ale poza tym wyświetla informacje o makroelementach. Z raportu dowiesz się, ile spożyłeś cukrów, tłuszczów, błonnika lub cholesterolu. FatSecret oferuje monitorowanie postępów poprzez dzienniki żywności i ćwiczeń.
 9. Zdrowe zakupy – baza produktów dostępnych w sklepach, które są opisane pod kątem zawartości niezdrowych dodatków, takich jak emulgatory, stabilizatory czy konserwanty. Aplikacja ta umożliwia planowanie posiłków pod kątem wykluczenia z nich alergenów, a także wskazuje zawartość poszczególnych makroskładników i soli w składzie, oceniając czy nie ma ich zbyt wiele.
 10. Waterful – zdrowa dieta to nie tylko kalorie spożywane w odpowiednich ilościach, ale też nawodnienie. Istnieją wobec tego aplikacje dietetyczne takie jak Waterful, które przypominają o regularnym nawadnianiu organizmu. Oblicza ona zapotrzebowanie i ilość wypitej w ciągu doby wody, niezależnie od wypijanych napojów. Aplikacja ta powiadamia o konieczności napicia się z wybraną częstotliwością, a w ramach motywacji przyznaje odznaki.
 11. Hydro – jej zadaniem również jest monitorowanie postępów w regularnym piciu wody. Aplikacja oblicza, ile wody powinieneś wypić w ciągu doby i regularnie przypomina o tej konieczności. Uwzględnia przy tym nie tylko parametry Twojego ciała, ale też chociażby temperaturę otoczenia. Wykresy możesz analizować nie tylko z poziomu aplikacji, ale też przeglądarki internetowej.

Podsumowanie

Aplikacje dietetyczne, które umożliwiają planowanie posiłków i monitorowanie postępów, są z pewnością bardzo pomocne, jednak nie wykonają za Ciebie całej pracy. Przepisy, jakie znajdziesz w tych aplikacjach, musisz wdrożyć w życie, a dieta to tylko jedna z części składowych sukcesu. Równie istotny jest trening, do którego potrzebny Ci będzie sprzęt do siłowni. Nie wiesz, jak zacząć ćwiczyć od zera? Niczym się nie przejmuj! Skontaktuj się z nami, a we wszystkim Ci doradzimy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7190 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-24
Produkt przyszedł w lekko porwanym i pogniecionym pudle, co sprawia że przekazanie go dalej w tym opakowaniu nie jest możliwe (prezent) bo wygląda to mega nie estetycznie
2023-11-21
Szybko i sprawnie
pixel