Jakie korzyści przynosi masaż mięśni rollerem?

Jakie korzyści przynosi masaż mięśni rollerem?

Regularny masaż to podstawa dla poprawnej pracy mięśni. Podczas każdej czynności wykonywanej w ciągu dnia i nocy, przybieramy konkretną pozycję mającą wpływ na rozciąganie lub przykurczanie określonych partii mięśniowych. Żeby zachować równowagę, należy rozbijać przykurcze i minimalizować zbyt mocne rozciągnięcia, nazywane także hipermobilnością. 

Masaż u certyfikowanego specjalisty lub fizjoterapeuty do tanich nie należy. Korzystanie raz w tygodniu z takich usług, może znacząco wpłynąć na nasz domowy budżet i finanse. Jak zatem radzić sobie samodzielnie? Odpowiedzią są m.in. dostępne narzędzia i akcesoria, np. rollery. Jakie przynoszą one korzyści i jak ich używać? Sprawdź już teraz.

Poprawa mobilności i stabilizacji 

Rollery i wałki do masażu to popularne narzędzia wykorzystywane przy tzw. mobility. Jest to mobilizacja organizmu przed treningiem siłowym, która poprawia m.in. zakres ruchu i adaptuje mięśnie do wysiłku. 

Świetnym przykładem są boje wykonywane przez trójboistów. Ćwiczenia wielostawowe bywają niezwykle skomplikowane pod względem techniki. Natomiast imponujący ciężar na sztandze powoduje, że zaniedbujemy wzorce ruchowe. Poprawa mobilności i stabilizacji zapewni Ci zatem lepsze wyniki, mniejsze ryzyko kontuzji i maksymalizację efektów. 

Masaż przy pomocy takich akcesoriów jak rollery i wałki można stosować na wszystkie partie mięśniowe. Najczęściej są to uda, łydki, pośladki i ewentualnie plecy. Pozostałe partie warto masować przy pomocy specjalnej piłki do masażu, np. LACROSSE PRETORIANS. Dzięki niej duża łatwiej dostać się także do mięśni głębokich.

Walka o właściwą postawę organizmu

Skoro wałki i rollery służą do poprawy mobilności oraz stabilizacji organizmu, mogą posłużyć również jako narzędzie podczas rehabilitacji. Walka o zdrowy i wytrzymały kręgosłup, równowagę pracy mięśni lub właściwe wzorce ruchowe oraz postawę, jest skomplikowana i wymaga indywidualnego podejścia. Każdy fizjoterapeuta powinien więc posiadać w swoim gabinecie akcesoria fitness. 

Jakie elementy warto wprowadzić do leczenia? Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Są sytuacje, w których eksperci prowadzą przypadki pacjentów na siłowni, gdzie korzystają z ćwiczeń wielostawowych lub izolowanych. Mogą więc być przydatne: mata do ćwiczeń, wszelkiego rodzaju gumy i taśmy, obciążenie żeliwne, hantle lub gryfy (zarówno proste, jak i łamane).

Jaki roller wybrać?

Wybór odpowiedniego modelu może nie być łatwy – zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z takimi produktami. Nie kupuj najtańszego rollera, gdyż jego jakość może pozostawiać wiele do życzenia.

Zacznij od sprawdzonych i miękkich propozycji (np. wałek piankowy FS106 HMS), by z czasem przejść do twardszych (np. Roller HMS FS103). Informacje na temat twardości znajdziesz w opisie produktów i wyrażana jest ona w skali Shore’a. Pamiętaj jednak o tym, że kształt również ma znaczenie. Im wałek lub roller ma mniej wypustek i nierówności, tym masaż będzie mniej bolesny, ale także mniej skuteczny.

Gruba mata do ćwiczeń to kolejny obowiązkowy element podczas rolowania. Odizolowanie się od zimnej podłogi to minimalizacja dyskomfortu – zwłaszcza w publicznych obiektach typu ogólnodostępne komercyjne siłownie. NBR PRETORIANS o grubości 10 mm powinna zaspokoić Twoje oczekiwania.
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 7955 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Super
2024-06-24
Polecam
pixel