Deskorolka vs hulajnoga, co wybrać?

Deskorolka vs hulajnoga, co wybrać?

Hulajnoga – charakterystyka

Hulajnoga to szczególny rodzaj sprzętu sportowego. Dokładne rozmiary różnią się w zależności od marki, a także od rodzaju osoby, dla której są przeznaczone. W każdym bądź razie nie ma problemu z tym, by na rynku każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję.

Są one wykonane głównie ze stali nierdzewnej, aluminium lub innych twardych materiałów metalowych. Dzięki temu wysokiej jakości hulajnoga, taka jak hulajnoga HS3 BLACK PU180 HULAJNOGA NILS EXTREME jest w stanie znieść wielkie uderzenia i wytrzymać próbę czasu.

Wynika to z faktu, że takie materiały są na ogół mocne, odporne na korozję, sprawdzają się nawet w trudnych warunkach jazdy.

Deskorolka – charakterystyka

Deskorolka to deska, która ma dwa małe kółka przymocowane na dole po obu stronach. Zasadniczo pozwala to jeździć w pozycji stojącej. Przeznaczona jest głównie do celów rekreacyjnych. Podobnie jak wspomniana wyżej hulajnoga – i tutaj dokładny rozmiar i waga deskorolki również różnią się znacznie w zależności od marki i docelowego użytkownika. Prawie wszystkie deskorolki na rynku są wykonane wyłącznie z drewna, z wyjątkiem kół wykonanych z gumy. Część koła, która mocuje koło do deski, jest jednak wykonana ze stali nierdzewnej. Materiały te są mocne i wygodne, jednak często nie aż tak wytrzymałe i trwałe jak w hulajnodze. Idealnym przykładem naprawdę solidnej deskorolki jest deskorolka NILS EXTREME CR3108SB ULTIMATE TOP.

Zalety deskorolki:

  • niskie koszty naprawy i konserwacji
  • wygodna w transporcie i przechowywaniu
  • daje dużą satysfakcję jazdy

Deskorolka vs. hulajnoga – co zatem wybrać?

Deskorolki to jednak jeden z najtrudniejszych do opanowania pojazdów w swojej klasie. Dzięki bardzo wysokiemu środkowi ciężkości i braku możliwości podtrzymywania, potencjał upadku jest bardzo wysoki, jednak gdy się już to opanuje – jazda na deskorolce może być niesamowicie satysfakcjonująca. Hulajnogi z drugiej strony są łatwiejsze do nauki jazdy, dlatego są zalecane dla dzieci już w wieku kilku lat.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy wydaje się też, że lepiej wybrać hulajnogę - nawet prosty fakt, że ma kierownicę, sprawia, że jest pożądanym produktem dla młodszych fanów skatingów niż deskorolka.

Jednak jazda na deskorolce powinna być zarezerwowana dla dzieci starszych bądź nastolatków. Do tego czasu, dla swojego dziecka lepiej nabyć niezłą hulajnogę i cieszyć się spokojem ducha, który wynika z posiadania znacznie bezpieczniejszego pojazdu do poruszania się. Jeśli jednak szukasz czegoś dla siebie - masz tutaj pełną dowolność. Najlepiej więc spróbować i jednej i drugiej opcji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7630 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
Super bardzo pomocne w sprzataniu
2024-02-27
Super. Jestem zadowolona. Dziękuję
pixel