Osoby aktywne fizycznie nieustannie szukają sposobów pozwalających na maksymalizację wyników. Czasem sięgają nawet po wsparcie – niekoniecznie legalne i bezpieczne. Osoby, które nie planują startów w zawodach lub nie wiążą z daną dyscypliną przyszłości, częściej wybierają jednak akcesoria i gadżety, np. opaski i stabilizatory.
Opaski i stabilizatory na nadgarstki lub kolana to najlepszy przykład. Można spotkać je zarówno u amatorów, jak i doświadczonych zawodników. Jaki mają one wpływ na bezpieczeństwo i komfort? Czy w ten sposób poprawiają efektywność, zapewniając jednocześnie ochronę przed kontuzjami? Zapraszamy po więcej informacji, które pozwolą Ci wybrać satysfakcjonujący produkt.
Opaski i stabilizatory na nadgarstki lub kolana to najlepszy przykład. Można spotkać je zarówno u amatorów, jak i doświadczonych zawodników. Jaki mają one wpływ na bezpieczeństwo i komfort? Czy w ten sposób poprawiają efektywność, zapewniając jednocześnie ochronę przed kontuzjami? Zapraszamy po więcej informacji, które pozwolą Ci wybrać satysfakcjonujący produkt.
Zabezpieczenie stawów i ścięgien przed kontuzją
Masz problem ze stawami lub ścięgnami? Niemal każda osoba aktywna fizycznie odczuwa dyskomfort po wielu latach ćwiczeń. Dlaczego? Przyczyn może być wiele. Najczęściej są to jednak konsekwencje wynikające z kontuzji spowodowanej przez niewystarczającą rozgrzewkę lub przeciążenie organizmu. Opaski i stabilizatory zapewniają poprawę stabilizacji, co w trakcie dynamicznych ruchów może mieć ogromne znaczenie dla Twojego bezpieczeństwa. Do dodatkowych atutów można zaliczyć m.in. takie aspekty jak:poczucie bezpieczeństwa,utrzymanie komfortu termicznego w czasie treningu,wsparcie regeneracji i miejscowego krążenia krwi,eliminacja dolegliwości bólowych, które destabilizują skupienie. Jak widać, warto regularnie korzystać z opasek i ściągaczy na stawy. Nawet jeśli jesteś osobą zdrową i w pełni sprawną, sięgaj po nie podczas najtrudniejszych i najcięższych treningów – niezależnie, czy jest to aktywność dynamiczna (np. tenis lub koszykówka), czy statyczna (np. trening siłowy).
Popraw swój wynik i komfort
Czy opaski i ściągacze mają wpływ na efektywność ćwiczeń, poprawę szybkości, wyniki siłowe lub sprawność? Okazuje się, że są one w stanie zmaksymalizować możliwości stawów, jeśli mięśnie są przygotowane na dany wysiłek. Gdy problematyczny staw będzie cały czas dobrze dogrzany i ustabilizowany, dolegliwości bólowe powinny zniknąć. Ty natomiast skupisz się na poprawnej technice wykonywania danego ćwiczenia. Jednym z produktów, który najczęściej wykorzystywany jest w treningu siłowym lub sylwetkowym, są popularne opaski i stabilizatory na nadgarstki HMS ONX01. Są one odpowiedzialne za poprawę pozycji i odpowiednie ustawienie nadgarstka przy ćwiczeniach wyciskanych i wypychanych, np. wyciskanie sztangi na ławce lub OHP. Ich zaletą jest możliwość regulacji obwodu, więc każdy dopasuje rozmiar do indywidualnych warunków. Wyposażone zostały także w uchwyt na kciuk, maksymalizując tym samym wygodę treningu z dużym obciążeniem.
Jaką opaskę wybrać?
Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Zdążyliśmy przedstawić już model HMS ONX01, który sprawdza się doskonale w treningu siłowym i podczas wszystkich ćwiczeń ze sztangą, stabilizując i usztywniając nadgarstki. Ciekawą propozycją są również opaski i stabilizatory na brzuch. Chociaż teoretycznie powstały one w celu maskowania nadmiernych kilogramów w okolicach brzucha, doskonale sprawdzają się w czasie treningu siłowego lub siedzącego trybu życia. Stabilizują one mięśnie pleców w odcinku lędźwiowym (prostownik grzbietu) i odciążają podczas pracy mięśnie brzucha. Doskonałym wyborem jest zatem pas stabilizujący HMS PS121. Przejdźmy jednak do kolan, które są równie mocno eksploatowane co łokcie i nadgarstki. Wśród trójboistów i kulturystów często możemy spotkać taśmy pozwalające im na stabilizację i maksymalizację wyników siłowych. Dzięki temu ruch zaangażowany jest maksymalnie z mięśni, przy minimalnym udziale ścięgien i stawów. U zawodników sportów dynamicznych i zespołowych częściej widziane są opaski i stabilizatory na kostkę, np. HMS SS1842. Pozwalają one na usztywnienie stawu skokowego, który często ulega kontuzji. Jest to jednak asortyment wykorzystywany już po urazach.