Jak zachęcić dziecko do noszenia kasku i ochraniaczy?

Jak zachęcić dziecko do noszenia kasku i ochraniaczy?

Dzieci nie lubią ograniczeń. Nie przepadają również za ochraniaczami, które mogą powodować u nich dyskomfort w trakcie jazdy na deskorolce, hulajnodze, rolkach, rowerze, czy łyżwach. Pojawia się również element strachu przed opinią rówieśników, co w pewnym momencie napędza tzw. błędne koło. 

Ciężko jednak wyobrazić sobie, by dziecko uczyło się jazdy na jakiejkolwiek konstrukcji bez zabezpieczenia (nieistotne, czy są to rolki, czy rower). Stanowią one zatem nieodłączny element każdej wycieczki rowerowe lub nauki jazdy na czymkolwiek – niezależnie, czy chodzi o sporty letnie, czy zimowe. 

Dlaczego ochraniacze są tak istotne?

Czasem wystarczy stracić równowagę, by upaść i uderzyć nogą, ręką lub głową o twardy asfalt. Tego typu upadki lub wypadki stanowią duże ryzyko kontuzji i urazów, które mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne – nawet w przyszłości. Chociaż kości dzieci są mniej łamliwe, po tak istotnym zdarzeniu jest spora szansa, że dana kość będzie słabsza w przyszłości – co z kolei będzie prowadzić do częstszych i coraz poważniejszych złamań. Lepiej więc tego uniknąć. 

Oczywiście powyższy przykład dotyczy jedynie złamań. Pamiętaj, że kaski i ochraniacze są odpowiedzialne również za ochronę stawów i głowy. Nie ma sensu zatem ryzykować, skoro można ograniczyć tak wiele niebezpieczeństw i sprawić, że nauka jazdy lub zabawa będą jeszcze przyjemniejsze. 

Wykorzystuj modne akcesoria

W przypadku dzieci, nie warto stawiać na standardowe i poważne kaski i ochraniacze w czarnych kolorach (chyba że oczekują one tego ze wzgldu na to, że ich ulubiony zawodnik/bohater używa takich elementów wyposażenia). Doskonałym rozwiązaniem są kolorowe zestawy dostępne m.in. w Be-Active.pl, które sygnowane są logo takich firm, jak Nils Extreme (np. ochraniacze H512 i kask MTV12 w wersji niebieskiej lub fioletowej).

Wszystkie ww. produkty to asortyment zaprojektowany i wykonany z dbałością o detale. Świadczą o tym certyfikaty jakości, atesty i sama konstrukcja ochraniaczy lub kasków. Zewnętrzna warstwa skorupy wykonana jest z twardego tworzywa sztucznego. Wewnątrz znajduje się jednak miękki surowiec amortyzujący, a element mający bezpośredni kontakt ze skórą lub włosami jest z siateczki maksymalizującej wentylację i odprowadzanie wilgoci. Dzięki temu dzieci nie tylko nie będą odczuwać dyskomfortu, ale także będą chronione we właściwy sposób. 

Inspiruj dziecko i pokazuj mu przykłady, w których jego idole korzystają z ochraniaczy

Argument mówiący o bezpieczeństwie, prawdopodobnie nie będzie wystarczający. Maluchy nigdy nie biorą pod uwagę najczarniejszych scenariuszy, które mogą zakończyć się poważnym wypadkiem. Nie można ich za to winić, w końcu nie są jeszcze do końca świadome konsekwencji różnych upadków, uderzeń, czy braku ostrożności. Rolki i deskorolki uznawane są za sporty ekstremalne. Nie warto zatem bagatelizować tego w trakcie nauki. 

Chcesz mieć pewność, że wybrane ochraniacze dla dzieci będą w pełni satysfakcjonujące? Wykorzystuj jedynie sprawdzone elementy wyposażenia, które cieszą się szczególnym uznaniem wśród konsumentów. W Be-Active.pl znajdziesz jedynie wyselekcjonowane produkty, które charakteryzują się imponującą wytrzymałością i niezawodnością – nawet w ekstremalnych sytuacjach. Świadczą o tym m.in. certyfikaty jakości i atesty, które są dowodem na to, że kaski i ochraniacze przeszły specjalistyczne i zróżnicowane badania pod kątem standardowych i nieszablonowych wypadków lub sytuacji zagrażających wypadkiem.

Rekomendowane produkty BeActive

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 8027 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-13
Zamówienie zostało zrealizowane w błyskawicznym terminie
2024-07-12
Zamowienie zostało zrealizowane szybko.
pixel