Hulajnoga - ekologiczny sposób przemieszczania się po mieście

Hulajnoga - ekologiczny sposób przemieszczania się po mieście

Rower to szybki i ekonomiczny sposób podróżowania. Po pewnym czasie może jednak się znudzić. Rolki lub deskorolka pennyboard nie wszystkim muszą odpowiadać, ponieważ jazda na nich bywa niebezpieczna i trudna. Jakie są jeszcze możliwości, by urozmaicić podróżowanie?

Odpowiedź może być zaskakująca, lecz w ostatnich sezonach do łask wracają hulajnogi! W dużych miastach coraz częściej można spotkać osoby dorosłe, które przemieszczają się przy pomocy dużych terenowych modeli.

Jaką hulajnogę wybrać?

Teoretycznie jest to proste zadanie, które nie wymaga wcześniejszego researchu. Obecnie na rynku wyróżniamy tak dużą ilość konstrukcji, że wybór w zaawansowanym sklepie może jednak przytłoczyć amatorów, którzy nie mają doświadczenia. Warto więc znać różnicę między poszczególnymi produktami, by wiedzieć jaka hulajnoga będzie dopasowany do Waszych oczekiwań.

Hulajnogi z napędem elektrycznym

Jest to duże ułatwienie dla osób, które często podróżują po mieście. Hulajnoga z silnikiem elektrycznym zazwyczaj bywa zaskakująco szybka i wydajna, ponieważ potrafi rozpędzić się do 65 km/h. Są to jednak prestiżowe modele za kilka tysięcy złotych. Standardowe konfiguracje oferują 25 km/h i zasięg do 30 km.

Produkty dla dzieci

W ofercie dla najmłodszych pojawiają się także hulajnogi trójkołowe (np. NILS EXTREME HLT-02 3W1), dzięki którym maluchom znacznie łatwiej utrzymać równowagę. Pamiętajcie, że aktywność ma być przyjemnością i dopiero z czasem pojawią się postępy w kwestii utrzymywania równowagi. Gdy Wasza pociecha podrośnie, możecie sięgnąć po model NILS WH117B z pompowanymi kołami, który poradzi sobie nawet z jazdą po trawniku.
Hulajnogi dla dzieci są wyposażone często w dodatki. NILS EXTREME HLT-02 3W1 posiada przykładowo świecące koła LED. Hulajnoga wykonana została m.in. z aluminium i tworzyw syntetycznych PU, PP i PA.

Wyposażenie dla dorosłych

Do niedawna w sklepach rzadko można było spotkać propozycje skierowanych do dorosłych użytkowników. Hulajnoga uznawana była za asortyment dla dzieci, lecz na szczęście zauważono potencjał tego środka transportu.

Świetnym przykładem jest m.in. NILS EXTREME HA200D. Ta zaawansowana hulajnoga wyposażona została w amortyzator łagodzący jazdę po nierównych chodnikach i tarczowy hamulec. Dzięki temu zatrzymacie się szybko w każdej sytuacji, bez obaw o ewentualną kolizję. Jej waga wynosi zaledwie 6,7kg, więc codzienne użytkowanie nie powinno powodować dyskomfortu.

Konstrukcje do jazdy ekstremalnej

Chcecie poczuć smak adrenaliny? W takim razie hulajnoga wyczynowa NILS EXTREME QD100-7A została wykonana z myślą o Was. Powstawała ona z wytrzymałej stali, natomiast kolumna kierownicy jest wzmocniona wspornikami. Dzięki temu akrobacje i triki nie stanowią zagrożenia dla samego sprzętu.
Warto wspomnieć o niewielkich kauczukowych kołach o średnicy 24 mm i łożyskach ABEC 7. Zapewniają one szybką i płynną jazdę nawet po kostce.

Czy jazda na hulajnodze jest bezpieczna?

Tak. Jeśli będziecie pamiętać o zestawie ochraniaczy, np. NILS EXTREME H726 i wysokiej jakości kasku METEOR MARVEN. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności, ponieważ na drodze znajdują się także inni uczestnicy ruchu, pieszy itp.

Wybierając takie produkty jak deskorolka pennyboard, trzeba pamiętać, że utrzymanie równowagi jest znacznie trudniejsze. Jazda dla osób początkujących może być zbyt wymagająca, dlatego warto sięgnąć po hulajnogę.

Rekomendowane produkty BeActive

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7622 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
szybko i zgodne z zamówieniem
2024-02-27
Wszystko ok
pixel