Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni?

Jaki sprzęt kupić do domowej siłowni?

Marzenie o smukłej, wyrzeźbionej sylwetce często spędza sen z powiek. Przedstawiciele obu płci chcą charakteryzować siebie jako osoby o świetnej kondycji, dbające o siebie i interesujące się sportem. Zdecydowana większość osób nie wie jednak od czego zacząć. Wybór okolicznych siłowni jest ogromny. Ceny karnetów choć niskie, warunkowane są długim okresem umowy, co jest sporym zobowiązaniem. To niekoniecznie może podobać się osobom stawiającym swoje pierwsze kroki na drodze do lepszego samopoczucia i pewności siebie. W tym artykule podpowiadamy jak zbudować własną siłownię w domu, od jakich produktów zacząć i jak ją sukcesywnie rozbudowywać w miarę kolejnych postępów siłowych oraz potrzeb.

Dlaczego warto zdecydować się na siłownię w domu?

Domowa siłownia nie wymaga dużo miejsca. To największa zaleta, która powinna motywować amatorów sportu do rozpoczęcia kompletowania niezbędnych sprzętów pomocnych, a wręcz niezbędnych, do wykonywania nawet podstawowych ćwiczeń. Osoby ćwiczące już w domowym zaciszu jasno precyzują najważniejsze korzyści posiadania domowej siłowni:
  • Niezależność
Siłownia w domu to przede wszystkim komfort wykonywania szeregu zaplanowanych ćwiczeń w najbardziej dogodnej dla siebie godzinie. Brak korków, długich dojazdów na oblegane siłownie to problemy, których wielbiciel ćwiczeń w domowych warunkach nie dotyczą.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy
Siłownia domowa wymaga inwestycji. Podobnie jak zakup karnetów do klubów fitness, komunikacja pomiędzy domem, a siłownią i przede wszystkim spędzony czas na dojazdach - to wszystko kosztuje. Jednakże koszt zestawów do ćwiczeń w domu nie musi być duży. Zwłaszcza wybierając przygotowane przez sklep Be-Active.pl gotowe propozycje na każdą kieszeń.
  • Wyższa koncentracja podczas wykonywania ćwiczeń 
Oczekiwanie na zwolnienie ławeczki do wyciskania to już nie problem. Ćwiczenia w domu umożliwiają skupienie się na każdej serii, dokładnie tak jak chcemy. Własna muzyka i brak kolejek do sprzętów, z których można korzystać zgodnie z zaplanowanym czasem na trening to najważniejsze zalety posiadania domowej siłowni.
  • Higiena i komfort psychiczny

Bywalcy większych klubów fitness czy też osiedlowych siłowni znają ten problem jak nikt inny. Niezbyt komfortowe warunki panujące w szatni i sprzęty noszące wyraźne ślady użytkowania to problemy, których nie da się uniknąć opłacając karnet. Trening w domu gwarantuje komfort na wielu płaszczyznach - nie tylko w trakcie podnoszenia kolejnych ciężarów, ale i przed i po wykonanej pracy.

Jak urządzić domową siłownię?

Sprzęt do siłowni domowej to szeroka gama produktów w sklepie Be-Active.pl, które są na wyciągnięcie ręki klientów. Mała siłownia w domu, bo od tego przeważnie zaczyna się swoją przygodę ze sportem w czterech ścianach, gwarantuje trening w domu każdej partii mięśniowej w bardzo wydajny sposób. Stawiając swoje pierwsze kroki w ćwiczeniach wykonywanych w domu należy ustalić niezbędny sprzęt, którego będziemy potrzebować. Dobrym wyborem będą gotowe zestawy do ćwiczeń ze sztangą. Klasyczna sztanga jest podstawowym elementem wyposażenia nawet najmniejszej siłowni. W połączeniu z ławeczką prostą umożliwia wykonywanie ćwiczeń angażujących mięśnie klatki piersiowej, triceps i barki. Samą sztangą do ćwiczeń zbudujemy mięśnie nóg, grzbietu i biceps. Wyposażenie siłowni powinno w głównej mierze opierać się właśnie na takich produktach.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, czyli jak wybrać sprzęt do ćwiczeń w domu?

Jakie są najpopularniejsze zestawy do ćwiczeń z ławką, po które sięgają osoby początkujące? Pierwszy uchwyt gryfu nigdy nie jest idealny. Podobnie jak pierwsza seria zawsze jest poniżej naszych oczekiwań jeśli chodzi o łączny ciężar zakładanych talerzy. Kluczem do sukcesu w budowaniu czystej masy mięśniowej (oprócz oczywiście prawidłowej i zbilansowanej diety) jest technika, systematyczność i zwiększanie obciążenia z treningu na trening. Aby dopasować ćwiczenia w domu do swoich możliwości warto sięgnąć po przyrządy do ćwiczeń w domu i zestawy do ćwiczeń cieszące się największą popularnością. Przedstawiamy najchętniej wybierane przez klientów sklepu Be-Active.pl zestawy do ćwiczeń z ławką i bez niej.

Zestawy do ćwiczeń dla osób początkujących:

1. Jak zacząć, to na całego! Zestaw do ćwiczeń z ławeczką, sztangą prostą, gryfem łamanym i zestawem obciążeń to wszystko, czego potrzeba do pracy nad własną sylwetką! Mała siłownia w domu może opierać się tylko i wyłącznie na jednym zestawie, przy pomocy którego zrealizujemy kompletny trening FBW, czy split. Z proponowanego zestawu korzystają na co dzień osoby początkujące oraz najbardziej wymagający wielbiciele tego sportu, którzy potrzebują już konkretnych obciążeń.

Zestaw do ćwiczeń z ławeczką

2. Propozycją dla osób mniej wymagających, chcących sprawdzić, czy siłownia w domu będzie dla nich odpowiednim miejscem jest nieco tańszy zestaw z mniejszą ilością obciążeń. Zestaw do ćwiczeń składający się z łącznie czterech gryfów i kompletu niezbędnego obciążenia na start to świetny początek. Połączenie wysokiej jakości wykonania i niskiej ceny sprawia, że sprzęt nadaje się nie tylko do ćwiczeń w domowych warunkach, ale i w siłowniach komercyjnych.

Zestaw do ćwiczeń

3. Kształtowanie własnej sylwetki wciąga. Nic dziwnego, że niektórzy zaczynają urządzanie własnej siłowni mając już do dyspozycji komplet sztang, gryfów, hantli i niezbędnego obciążenia. Mając to wszystko warto zastanowić się nad zakupem ławki treningowej do ćwiczeń z trzystopniową regulacją. Wielbiciele ćwiczeń górnych partii mięśni, a konkretniej klatki piersiowej wręcz muszą mieć ten produkt. Dzięki niemu wykonamy ćwiczenia takie jak wyciskanie sztangi na płasko, bądź w skosie o wybranym przez siebie kącie nachylenia.Ławka treningowa

Zestawy do ćwiczeń dla osób zaawansowanych:

1. Ławka treningowa z możliwością regulacji wysokości, cztery gryfy (w tym dwa przeznaczone do hantli) i łącznie 90 kg obciążeń to propozycja dla koneserów zwiększania obwodów. Łącznie 20 talerzy dostępnych w zestawie daje możliwość bardzo dokładnej modyfikacji podnoszonego ciężaru. Dzięki temu z tygodnia na tydzień objętość treningowa naszego treningu będzie rosła, co szybko zaowocuje lepszymi osiągami i dobrze zbudowaną sylwetką. 

Zestaw do ćwiczeń - siłownia w domu
2. Niedobór sprzętu w domowej siłowni to najgorsze, co może przytrafić się komuś, kto naprawdę dba o różnorodność wykonywanych ćwiczeń. Im lepsze warunki treningowe tym większa szansa na szybsze uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Dlatego sklep Be-Active.pl przygotował pełny zestaw składający się z ponad dwudziestu elementów. W skład zestawu treningowego wchodzą obciążenia o łącznym ciężarze wynoszącym 90 kg, ławeczka z możliwością kilkustopniowej regulacji oraz modlitewnik. Już sam widok takiego sprzętu to wystarczająca zachęta do zrealizowania mocnego treningu!

ObciążenieSprzęt do siłowni domowej pozwala wykonywać ćwiczenia na wszystkie partie mięśniowe. Dzięki temu plan treningowy w domu można dowolnie urozmaicać i skutecznie planować trening w cyklach tygodniowych. Dobrze rozplanowany trening siłowy w domu daje takie same efekty jak trening w często przeludnionych siłowniach, gdzie nie każdy może czuć się komfortowo.Wybraliśmy więc gotowy zestaw składający się z kilku elementów, który jest niezbędny w każdej domowej siłowni. Co dalej?

Dopasuj ćwiczenia w domu do swoich możliwości!

Przyrządy do ćwiczeń w domu to szeroka oferta produktowa w sklepie Be-Active.pl. Zasada zakupu asortymentu fitness jest prosta - im większy jest staż, czyli czas spędzony na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, tym można sięgnąć po bardziej zaawansowane sprzęty. Wyposażenie siłowni to nie tylko ławeczki, gryfy i obciążenie w postaci talerzy. Warto pamiętać o tym, że siłownia w domu to duża dowolność oraz komfort wykonywania dowolnego ćwiczenia wtedy kiedy mamy na to czas.

Jakie ćwiczenia można wykonywać w domu?

Zarówno mniejsze, jak i większe partie mięśniowe to nie problem przy odpowiednio wybranym sprzęcie. Uwaga! Przed podejściem do pierwszej serii, pierwszego ćwiczenia z większym obciążeniem trzeba zadbać o odpowiednią rozgrzewkę. Akcesoria fitness dostępne w sklepie Be-Active to nowoczesny sprzęt, który z powodzeniem stosowany jest przez właścicieli domowych siłowni. Zaraz po treningu z kolei pora na rozciąganie. Pomogą w tym gumy do ćwiczeńrollery i komfortowe maty. Dzięki temu trening będzie kompletny i przebiegnie tak, jak można sobie to tylko wymarzyć.

Hantle do ćwiczeń - dlaczego trzeba je mieć w domowej siłowni?

Hantle w sklepie Be-Active.pl to kilkadziesiąt produktów do wyboru. Sprzedawane są zarówno w zestawach (talerze i gryfy), jak i oddzielnie. Ćwiczenia z hantlami pozwalają uzupełnić każdy trening, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby całą sesję treningową wypełnić tylko hantlami o różnym obciążeniu. Uginanie ramion, wyciskanie hantli z rotacją, wiosłowanie i wyciskanie francuskie to znane wszystkim ćwiczenia, które można wykonywać w dosłownie każdych warunkach. Mała siłownia w domu, która wyposażona jest w komplet hantli o odpowiednio dobranym obciążeniu pozwala rozbudować własną sylwetkę. Wystarczy zaledwie kawałek wolnej przestrzeni!
Osoby poszukujące inspiracji, jakie ćwiczenia można wykonywać przy pomocy hantli mogą posiłkować się poniższymi podpowiedziami z podziałem na osoby początkujące, jak i te z nieco dłuższym stażem treningowym:

Hantle do ćwiczeń dla początkujących:

Podstawowy zestaw składający się dwóch gryfów do hantli i dwunastu talerzy. Łączny ciężar maksymalny wynoszący 20 kg pozwala skutecznie pracować nad kilkoma partiami mięśni. Ćwiczenia, jakie możemy wykonać tym zestawem to między innymi wyciskanie hantli leżąc na ławeczce prostej i skośnej, uginanie ramion hantlami czy rozpiętki. 

Zestaw hantli

Hantle do ćwiczeń dla bardziej zaawansowanych:

Osoby z nieco dłuższym stażem na siłowni mogą sięgnąć po nieco cięższe zestawy hantli, które pozwolą z treningu na trening przekraczać wyznaczone granice. Łączne obciążenie 40 kilogramów pozwala amatorom sportu zwiększyć objętość treningu wykonując niezastąpione wyciskanie, bądź wiosłowanie hantlami. W celu dopełnienia górnych partii mięśniowych, hantle pozwolą wyćwiczyć również dolne, umożliwiając wykonywanie ćwiczeń takich jak wykroki z hantlami.

Sztangielka regulowana
To jednak nie wszystko, ale na pewno dobry początek drogi w celu rozbudowy własnej siłowni. Zestawy hantli możemy dowolnie modyfikować w zależności od stopnia zaawansowania oraz wprawy, na jakim znajdują się użytkownicy sprzętu. W ofercie sklepu znaleźć można zarówno hantle o wadze 2 kg, jak i dla wprawionych w boju, hantle 60 kg. Bywalcy siłowni na pewno kojarzą inny rodzaj hantli, który także coraz chętniej jest wykorzystywany przez miłośników tego sportu. To Kettlebells, które urozmaicą każdy trening. 

Gryfy nie tylko dla zawodowców

Alternatywą do hantli są gryfy z możliwością zakupu dodatkowego obciążenia. Przeglądając bardzo bogatą ofertę gryfów łamanych i prostych może nasunąć się pytanie - który gryf wybrać, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z możliwości treningowych?

1. Gryf dla osób początkujących

Gryf o długości 120 cm to produkt bazowy, który powinien być na wyposażeniu każdej domowej siłowni. Zaraz po hantlach! Ćwiczenia z wolnym ciężarem są o wiele bardziej skutecznie w rozbudowywaniu siły i objętości mięśni. Zestaw do ćwiczeń z gryfem łamanym pozwala efektywnie wykonywać ćwiczenia na plecy w domu, ćwiczenia na korpus, ramiona i barki. Gryf 120 cm z obciążeniem to doskonała podstawa treningu siłowego. Dorzucając na koniec treningu 3-4 serie z hantlami osiąga się pożądany efekt wysokiego ukrwienia mięśni, co w dużym skrócie - prowadzi do ich rozrastania.

2. Gryf dla osób zaawansowanych

Nabierając doświadczenia oraz siły i masy mięśniowej warto pomyśleć o czymś więcej. Wręcz trzeba zaznajomić się z gryfami łamanymi, bądź gryfami heksagonalnymi i lekko łamanymi. Kiedy domowa siłownia wyposażona jest już w gryf prosty warto sprawdzić pozostały sprzęt, wart inwestycji. 

Gryf lekko łamany 120 cm z zaciskami pozwala wykonywać ćwiczenia angażujące górne partie mięśniowe. Mając modlitewnik wykonamy uginanie ramion sztangą. Nie posiadając go, z gryfu skorzystamy w pozycji stojącej ćwicząc biceps czy wiosłowanie sztangą, które nazywane jest niezbędnym ćwiczeniem na mięśnie grzbietu.

Gryf heksagonalny wykorzystywany jest do treningu siłowego. Wygodne umiejscowienie rękojeści i odpowiedni kształt to możliwość wykonania perfekcyjnego techniczne martwego ciągu. Ćwiczenia siłowe w domu z wykorzystaniem gryfu hexagonalnego to też między innymi spacer farmera i shrugsy, które można wykonywać w komfortowej pozycji.

Praca z gryfami do hantli i gryfami o różnej długości pozwala na niemal dowolną modyfikację nakładanego obciążenia. Dodatkowe obciążenie w postaci talerzy czy inaczej mówiąc krążków w sklepie internetowym Be-Active.pl pozwala dowolnie urządzić własną siłownię. Posiadając nieco więcej miejsca w domowej mekce kulturystyki warto zastanowić się nad zakupem urządzeń takich jak atlas do ćwiczeń. Atlasy zastępują kilkanaście urządzeń treningowych i można dzięki nim efektywnie ćwiczyć praktycznie każdą część ciała. Kompletny atlas do ćwiczeń HMS Tytan umożliwia kompleksowe ćwiczenie górnych i dolnych partii mięśniowych (jeśli dobierzemy do niego suwnicę).

Forma bez wychodzenia z domu!

Siłownia domowa niektórym kojarzy się ze sprzętem, który nie jest tak profesjonalny jak ten spotykany w znanych wszystkim klubach fitness i siłowniach. To mit! Powyższy ranking jest potwierdzeniem tego, iż sprzęt do domowej siłowni nie musi być drogi, a umożliwia wykonywanie dokładnie takich samych ćwiczeń! Sprzętów do wyboru jest mnóstwo. Realizując plan treningowy w domu warto zadbać, aby każdą partię mięśniową ćwiczyć w równomierny sposób. Mała siłownia w domu wymaga zakupu kilku podstawowych elementów, które połączone w zestawie wychodzą bardzo korzystnie cenowo. Dzięki zaproponowanym zestawom czy pojedynczym akcesoriom trening siłowy w domu będzie równie efektywny co trening wykonywany w klubach sportowych.

Rekomendowane produkty BeActive

Ławka treningowa do ćwiczeń PH 2132 pod sztangę - ze stojakami i modlitewnikiem
Ławka treningowa z regulacją oparcia, w której skład wchodzą: regulowane stojaki, regulowany modlitewnik, prasa na nogi oraz przystawki do rozpiętek. Po zakończonym treningu ławkę można złożyć, co jest dużą zaletą.
479,00 zł
Zestaw hantli 2x20kg hantle bitumiczne
W skład zestawu wchodzą dwa gryfy 51cm / 25mm, zaciski gwintowane oraz 38kg obciążeń o średnicy otworu 26mm.
129,00 zł
Zestaw do ćwiczeń 91kg z ławką PH 2132 sztangą 180 cm, gryfem 120 cm łamanym, obciążeniem 50 kg i hantlami
W skład zestawu wchodzi ławka PH 2132, gryf prosty 180cm, gryf 120cm / 25mm łamany, dwa gryfy 45cm / 25mm do hantli, zaciski gwintowane oraz 50kg obciążeń o średnicy 26mm.
1 007,99 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7631 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-02
Bardzo szybka i sprawna realizacja zamówienia, polecam.
2024-02-26
o.k.
pixel