Najlepszy zestaw do ćwiczeń dla początkującego. Co wybrać?

Najlepszy zestaw do ćwiczeń dla początkującego. Co wybrać?

Aktywność fizyczna to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu. Pozwala ona również zachować równowagę organizmu, zredukować stres lub poprawić sylwetkę. Ilość pozytywnych aspektów związanych z treningiem siłowym jest ogromna. Pojawia się jednak pytanie, co robić i jakie elementy wykorzystywać, by ćwiczenia przyniosły zadowalające rezultaty. 

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie najczęściej pojawiające się pytania i pomożemy skompletować zestaw dla osoby początkującej. Sprawdź, które akcesoria fitness przydadzą się w walce o osiągnięcie sukcesu i jakich elementów wyposażenia nie może zabraknąć w Twojej prywatnej siłowni.

Podstawowy asortyment do treningu siłowego

Niezależnie od tego, czy trenujesz kulturystycznie, trójbój, dwubój, czy rekreacyjnie – potrzebujesz zestawu gryfów (zarówno gryf prosty, jak i gryf łamany) i obciążenia. Idealny komplet do domowej siłowni to komplet do ćwiczeń 126kg z ławką treningową PH 2132. W jego skład wchodzi m.in. gryf prosty 180 cm, hantle, gryf łamany 120 cm, obciążenie bitumiczne 90 kg i wielofunkcyjna ławka treningowa marki Be-Active.pl. Z takim wyposażeniem bez problemu poradzisz sobie z treningiem całego ciała!

Alternatywne formy treningu siłowego

Jeśli stawiasz na nieco bardziej innowacyjne i nieszablonowe formy ćwiczeń, przydatna może okazać się sztanga do body pump. Jest ona lżejsza i krótsza od normalnego gryfu, a dla poprawy przyczepności chwytu zastosowano specjalną warstwę z tworzywa sztucznego. Dzięki niej możesz wykonać ćwiczenia wielostawowe w rytm dynamicznej muzyki. 

Sztanga do body pump to nie wszystko, czego potrzebujesz do efektywnego treningu siłowego w wersji alternatywnej. Przydatne jest również obciążenie powlekane. Są to żeliwne talerze, których zewnętrzna warstwa wykonana jest z kolorowego tworzywa sztucznego. 

Drążki i poręcze

Podciąganie na drążku to jedno z podstawowych ćwiczeń w treningu mięśni pleców. Jeśli więc wciąż posiadasz futryny wykonane z wytrzymałego metalu, drążek rozporowy jest perfekcyjną inwestycją. Jeśli jednak mieszkasz w nowym budownictwie, gdzie większość drzwi bazuje na konstrukcji drewnianej lub z tworzywa sztucznego, pozostaje zakup drążka montowanego do ściany lub sufitu. 

Warto w takich momentach wykorzystać drążek wielofunkcyjny, np. model DD12 HMS PREMIUM. Dzięki przemyślanej budowanie uchwytów można stosować zróżnicowany kąt aktywności, co pozytywnie wpłynie na podstępy treningowe. Umożliwia on również opcję wyciągnięcia poręczy, które służą do wykonywania pompek na poręczach, czyli tzw. dipów. Jest to ćwiczenia z własną masą ciała (lub dodatkowym obciążeniem przymocowanym do pasa kulturystycznego) angażujące mięśnie klatki piersiowej.

Akcesoria treningowe

Posiadasz już drążek rozporowy lub wielofunkcyjny, zestaw obciążenia, gryf prosty i łamany, ławkę oraz stojaki? Nie masz miejsca lub środków na wszystkie ww. zestawy? Naprawdę potrzebujesz jedynie kilku akcesoriów. Przykładem są uchwyty do pompek, z których pomocą wykonasz trening klatki piersiowej, zestaw gum do ćwiczeń pozwalających na aktywację całego ciała i maty do ćwiczeń, która odizoluję Cię od twardej i zimnej podłogi – to wszystko. Jeśli jesteś na wyższym poziomie, możesz nabyć także kółko do treningu mięśni brzucha. 

Ile kosztuje to wszystko?

Jeśli nie chcesz inwestować dużej kwoty pieniędzy, jesteś w stanie zmieścić się w ok. 100-200 złotych. Przykładowo:

  • gruba mata do ćwiczeń (np. NBR PRETORIANS 15 mm) w cenie 56 zł;
  • uchwyty do pompek (np. HMS PUB10 ONE FITNESS) w cenie 42 zł;
  • zestaw gum do ćwiczeń (np. HMS GU05 Mix Set) w cenie 129 zł.

Z takim zestawem akcesoriów jesteś w stanie wykonać trening całego ciała w domowym zaciszu. Co ciekawe, nie zajmie on więcej niż 30-40 minut. Możesz więc skompletować swoją prywatną mini siłownie w cenie jednego miesięcznego karnetu!

Wszystkie prezentowane powyżej elementy wyposażenia (zarówno te najtańsze, jak i najdroższe) znajdziesz w ofercie sklepu Be-active.pl. Zespół przygotował wyselekcjonowany asortyment, który zagwarantuje Ci efektywność, wytrzymałość i bezpieczeństwo eksploatacji.

Rekomendowane produkty BeActive

Zestaw gum do ćwiczeń GU05 mix set HMS
GU05 7-16 kg red
99,00 zł
Podpórki Uchwyty do pompek PUB10 one fitness
Podpórki Uchwyty do pompek 2 sztuki
46,00 zł
Mata gruba do ćwiczeń (1,5 cm) NBR Pretorians granatowa
NBR ciemny niebieski
69,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Szybko otrzymałam zamówiony produkt jakość adekwatna do opisu polecam zakupy w tym sklepie
2024-04-22
Super!
pixel