Sporty, które możesz uprawiać w ogrodzie

Sporty, które możesz uprawiać w ogrodzie

Posiadasz niewielki ogródek lub działkę? W okresie wiosennym i letnim można użytkować je na wiele sposobów. Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu to czysta przyjemność, którą warto wykorzystać do poprawy kondycji. Jak to robić efektywnie? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Aktywnie!

Jakie sporty można uprawiać w ogródku? Czasem wystarczy wykazać się niewielką dozą kreatywności i sięgnąć po dostępny asortyment. Do dyspozycji mamy takie propozycje jak badminton, gra w zośkę, fitness, joga, czy nawet trening siłowy. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Wszystkie informacje znajdziesz w dalszej części przygotowanego materiału. 

Badminton z rodziną lub przyjaciółmi – wspólne spotkania staną się dużo ciekawsze

Wystarczy kilka m2 wolnej przestrzeni, by móc zagrać w badmintona z bliskimi. Rakiety są stosunkowo tanie. Pomyśl więc o inwestycji przed wakacjami. Jako przykład posłuży nam model ALUMTEC 317 w cenie 24,99 zł. Jego waga wynosi zaledwie 105 g, a naciąg oferuje opór rzędu 8 - 9 kg (18 - 20 lbs). Nie zapomnij jednak o lotce lub od razu zestawie, np. marki Wish, model S-320. W opakowaniu znajduje się aż 6 sztuk, a koszt zakupu wynosi zaledwie 15,99 zł. Dla dobrej zabawy z bliskimi nie potrzebujesz więcej akcesoriów. Jeżeli chcesz jednak podnieść poprzeczkę, warto wyposażyć swój ogródek w regulowaną siatkę. Gra nabierze wyższego poziomu trudności, co w wielu przypadkach podkręci atmosferę.

Posiadasz ogród o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych? Ogrodowe bramki piłkarskie to propozycja zapewniająca mnóstwo frajdy nie tylko najmłodszym gościom i lokatorom, ale również dorosłym. Dodatkowo można eksploatować je do różnych ćwiczeń lub hokeja na trawie. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w zestawie ZBR183A, w które skład wchodzą m.in. takie elementy jak:

  • Bramka z siatką
  • Siatka treningowa
  • Panel treningowy
  • Zestaw do hokeja na trawie: 2 kije + piłeczka

Bramki piłkarskie z kompletu ZBR183A wyprodukowane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Wymiary natomiast wynoszą 183 cm szerokości i 122 cm wysokości. Poradzą sobie zatem z nimi zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.

Joga lub fitness na świeżym powietrzu 

Gdy masz możliwość odprężyć się i zrelaksować poza domem, warto skorzystać z tej opcji – zwłaszcza gdy temperatura powietrza jest idealna, a słońce nie powoduje dyskomfortu. Do jogi lub fitnessu nie potrzebujesz wielu akcesoriów. Wystarczy gruba mata do ćwiczeń, stepper (do fitnessu) i zestaw taśm (dla osób zaawansowanych).

Jak wybrać odpowiednią matę? Jeśli jesteś amatorem, sięgnij po miękki i gruby model izolujący przed twardym i zimnym podłożem. Z biegiem czasu możesz zacząć podnosić poprzeczkę, inwestując w coraz cieńsze i twardsze propozycje. NBR PRETORIANS to świetna opcja, która zapewnia aż 1,5 cm grubości i wymiary 183 x 61 cm.

Trening siłowy i niezbędne elementy wyposażenia

Czego potrzebujesz, by zrobić efektywny trening siłowy? Domowa siłownia to atrakcyjna wizja, lecz nie każdy może sobie pozwolić na realizację takiego projektu. Trening na świeżym powietrzu jest natomiast odpowiedzią, dzięki której przyjemność z ćwiczeń wzrośnie kilkukrotnie. Nie potrzebujesz maszyn. Wystarczą hantle, obciążenia żeliwne, gryf łamany i prosty, ławeczka, taśmy i gruba mata do ćwiczeń.

Rekomendowane produkty BeActive

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7208 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
wszystko działa super i nawet plecak za grosze jest niezły
2023-11-24
Produkt przyszedł w lekko porwanym i pogniecionym pudle, co sprawia że przekazanie go dalej w tym opakowaniu nie jest możliwe (prezent) bo wygląda to mega nie estetycznie
pixel