Podstawy Yogi - jak zacząć?

Podstawy Yogi - jak zacząć?

Osoby, które nie miały jeszcze bezpośrednio do czynienia z jogą często uznają, że skoro nawet nie są w stanie dotknąć w skłonie swoich palców u nóg, nie powinny się nawet interesować tą aktywnością. To błędna myślenie, bowiem joga naprawdę nie polega wyłącznie na dotykaniu palców u nóg czy na maksymalnym rozciąganiu ciała w kierunku północno-wschodnim.

Joga to nade wszystko prosty proces jednoczenia się z samym sobą - wykorzystując swój:
  • oddech,
  • ciało,
  • umysł.
Nieważne wiec, że nie jesteś ani Panią Elastyczną, ani Panem Rozciągliwym, czy też to że chcesz zacząć jogę w wieku 40 lat - po prostu usuń te wszystkie mity z umysłu przed rozpoczęciem praktyki jogi! Jedyną osobą, która patrzy na Ciebie podczas ćwiczeń i Cię ogranicza, jesteś Ty sam - po prostu zrelaksuj się. Joga przyniesie Ci wiele radości!

Joga - nowy wymiar życia

Najlepiej zacząć uczyć się jogi pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela, który poprowadzi Cię przez prawidłowy sposób wykonywania każdej techniki. Pomoże Ci to w:
  • prawidłowej nauce asan (postawy) jogi
  • uniknięciu możliwych obrażeń.
Niektóre z filozofii lub technik nauczanych w jodze mogą być nowe, ale dobrze jest zachować otwarty umysł, ponieważ pomoże to poszerzyć Twoją wizję i poprawi Twoje doznania w czasie ćwiczeń jogi.

Wskazówka: uwaga - jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości medyczne, poinformuj swojego instruktora o tym jeszcze przed rozpoczęciem treningu jogi. Pomoże to nauczycielowi dostosować ćwiczenia jogi do Twoich możliwości, a tym samym uniknąć komplikacji lub obrażeń.

Na jogę: ubierz się wygodnie!

Zawsze zakładaj wygodne ubranie idąc na zajęcia jogi lub ćwicząc jogę w domu. Należy również unikać noszenia pasków lub nadmiernej biżuterii, ponieważ może to przeszkadzać w ćwiczeniu. Polecamy na początek uzbroić się w wygodne ubrania fitness.

Kupujesz swoją pierwszą matę do jogi?

Niezależnie od tego, czy dopiero wchodzisz na matę, czy chcesz zastąpić swoją już zniszczoną używaną do innych ćwiczeń – ważne jest, by zapewniała dobre wsparcie dla kolan, była solidna, przyjazna w użytkowaniu i przyjazna dla środowiska. Dokładnie taka jak te przykłady:
Chociaż najlepiej jest praktykować asany jogi wczesnym rankiem, każda pora dnia jest dobra, dopóki będziesz regularnie ćwiczyć. Jeśli poranki nie pasują do Twojego harmonogramu, nie pozwól, aby było to wymówką, by całkowicie zrezygnować z uprawiania jogi!

Zaleca się ćwiczyć na czczo lub co najmniej 2-3 godziny po ostatnim posiłku. Ponadto zaleca się, aby w ciągu dnia wypić co najmniej trzy do czterech litrów wody, ponieważ pomoże to wypłukać toksyny uwalniane podczas treningu jogi poza organizm.

Zanim staniesz na matę: rozgrzewka!

Delikatne rozgrzewki pomagają rozluźnić ciało i przygotować je na nadchodzące asany jogi. Oto kilka ćwiczeń rozgrzewkowych:
  • Masowanie głowy, brwi, nosa i policzków: ilekroć popełniamy błąd, instynktownie kładziemy dłoń na głowie. To znak, że krążenie krwi w mózgu jest mniejsze i potrzebny jest masaż!
  • Obracaj szyję, zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aby zmniejszyć sztywność.
Ćwicząc – uśmiechaj się. Utrzymywanie na twarzy podczas jogi łagodnego uśmiechu relaksuje ciało i umysł i pomaga cieszyć się asanami jogi o wiele bardziej. Ze spokojnym umysłem możesz dalej przekraczać granice swojego ciała i rozciągać się bardziej niż zwykle.

Rekomendowane produkty BeActive

Mata gruba do ćwiczeń (1,5 cm) NBR HMS różowa
YM04 gruba mata do ćwiczeń
59,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7631 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
Super bardzo pomocne w sprzataniu
2024-03-01
Jakość wykonania produktów wydaje się solidna, aczkolwiek widać w elementach składowych wyraźne luki lub niedociągnięcia. W moim produkcie jeden z elementów był fabrycznie wygięty, udokumentowałem wszystko zdjęciami, ale udało mi się go odgiąć i zamontować poprawnie. Część elementów była albo brudna albo porysowana. Na uwagę negatywną zasługuje więc średnia jakość dopasowania elementów składowych oraz niska jakość narzędzi dołączonych do montażu. Całość po złożeniu prezentuje się jednak dość dobrze i jest zdecydowanie funkcjonalna. Jedyne co można by zmienić to sposób zamocowania i położenia uchwytów na gryf do wyciskania na ławce tak, aby była lepsza możliwość dostosowania chwytu gryfu dla użytkownika. Dostawa przebiegła bez problemów. Ostatnim aspektem jest cena zestawu, która niestety nie współgra doskonale z jakością. W cenie zestawu dodatkowo powinny się znaleźć dodatkowe obciążniki o wadze 1.25 i 2.5, aby zwiększyć zakres możliwości hantli, lub mały gryf łamany. To powinno zrekompensować wymienione wyżej czynniki. Zwłaszcza, że produkt jest niezgodny ze zdjęciami na stronie. Produkt zdecydowanie dla początkujących / średnio zaawansowanych osób, które wiedzą jak ćwiczyć, ale chcą oszczędzić i dbać o formę w zaciszu domu. Sądzę, że ocena 3 / 5 to stosowna ocena do otrzymanego przeze mnie produktu, chociaż i tak za wysoka.
pixel