Najlepsze gryfy proste i łamane do Twojej domowej siłowni!

Najlepsze gryfy proste i łamane do Twojej domowej siłowni!

Gryf – podstawowy element ćwiczeń siłowych

Gryf to nic innego jak drążek bądź pręt, który stanowi bardzo ważny element składowy każdej sztangi do ćwiczeń siłowych, w których to ma naprawdę szerokie zastosowanie. Przeznaczenie jednak jest w dużym stopniu powiązane z konkretnymi rodzajami gryfów, którymi zajmiemy się w kolejnym akapicie.

Jak dobrać gryf do swojej domowej siłowni?

Szukasz pomocy, jeśli chodzi o ćwiczenie poszczególnych partii klatki piersiowej? Gryfy proste takie jak sztanga / gryf prosty 180cm / 25mm z zaciskami sprężynowymi będą Twoją najlepszą odpowiedzią na te potrzeby.
Innym rodzajem są gryfy łamane w formie powyginanych prętów. Im bardziej jest powyginany – tym zapewnia lepszą pracę dla szczytu głowy mięśnia. Jeśli szukasz gryfu łamanego, koniecznie zwróć uwagę na modele takie jak:

Możesz też postawić ewentualnie na gryfy krótkie, które nierzadko są wykorzystywane przez fanów fitness jako podręczne hantle. Cechują się uniwersalnością i wszechstronnymi możliwościami treningu. Ich dużą zaletą jest to, że potrafią zaangażować do ćwiczeń różne grupy mięśni, a przede wszystkim plecy barki klatkę piersiową biceps triceps przedramiona

Gryf – który z nich będzie najlepszy do Twoich potrzeb?

Można przebierać w wielu różnych materiałach wykonania. Wybrane przykłady obejmują gumę, żeliwo, chrom, stal hartowaną.
Najczęściej jednak wybieraną opcją jest chromowana stal hartowana. Idealnym przykładem zastosowania tego materiału jest GSG - 20 SZTANGA/GRYF STAŁY PROSTY Z OBCIĄŻENIEM GUMOWANYM 20KG HMS. Zatem jeśli kupujesz gryf po raz pierwszy i nie jesteś pewny z jakiego materiału powinien być wykonany Twój faworyt do ćwiczeń – trafnym pomysłem będzie postawić właśnie na ten.

Fajne w gryfach jest również to, że wysokiej jakości modele można kupić dość tanio, co stanowi ekonomiczną opcję dla domowych kulturystów, którzy chcą efektów, ale niekoniecznie posiadają środki, które pozwalają im intensywnie ćwiczyć na siłowni. Ale uwaga: jeśli zależy Ci na tym, by gryf był jednak bardziej mobilny, z racji swojej wagi, stal chromowana nie będzie najlepszym wyborem. W takim przypadku lepiej przejść na lżejsze tworzywa. Jednak zakładając, iż tak jak w tytule – szukasz czegoś przede wszystkim do urządzenia domowej siłowni – nie powinno to stanowić żadnego problemu, ale wykonanie z takiego materiału będzie prawdziwym atutem.

Teraz już nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem gryfu idealnego!

Rekomendowane produkty BeActive

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7191 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-25
Wszystko w najlepszym porządku, pozdrawiam
2023-11-21
Wszystko jak należy
pixel