Kilka sposobów, jak zachować dobrą kondycję jesienią

Kilka sposobów, jak zachować dobrą kondycję jesienią

Jak poradzić sobie z przeciwnościami i wymówkami, które będą pojawiać się coraz częściej w okresie jesiennym? Przedstawimy dziś kilka pomysłów, które zminimalizują ilość wymówek, by odpuścić sobie kolejny trening.

Akcesoria w domu, by siłownia nie była potrzebna

Najczęstszą wymówką, by odpuścić trening, jest konieczność wyjścia z domu podczas deszczu, niskich temperatur lub wiatru. Jeśli jednak będziesz dysponować prywatnymi akcesoriami, takimi jak specjalna mata do ćwiczeń, nie będziesz musiał nawet opuszczać sypialni, żeby zrobić sesje stretchingu. 

Miłośnicy aktywności dynamicznej, którzy dysponują nieco większymi możliwościami finansowymi, mogą pozwolić sobie na zakup roweru stacjonarnego, orbitreka, niewielkiej bieżni lub steppera. Które rozwiązanie jest najlepsze? Wszystko zależy od oczekiwań użytkowników. Zachęcamy jednak do wykorzystania tych, które będą charakteryzować się atrakcyjną ceną, prostotą obsługi i rozmiarami pozwalającymi wstawić produkt do niewielkich pokojów.

Rower treningowy magnetyczny, czy mechaniczny – który jest lepszy

Stacjonarny model mechaniczny do najczęściej wybierany produkt, przez osoby początkujące. Swoją popularność zasługują niskiej cenie i niewielkiej wadze, jednak użytkownicy muszą być świadomi, że jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Rower mechaniczny posiada przede wszystkim części, które mogą ulec szybkiej eksploatacji, podczas częstego wykorzystywania, np. pasek napędowy. 

Rower treningowy magnetyczny jest co prawda droższy i dużo cięższy, więc jego transport i przechowanie mogą powodować większy poziom trudności. Sprzęt jest jednak o wiele wytrzymalszy.

Rower spinningowy a treningowy magnetyczny: różnice

Często nawet sprzedawcy w sklepach, nie są w stanie wskazać różnicy między danymi modelami, informując jedynie klientów o profesjonalnej konstrukcji roweru spinningowego. Wymaga on jednak od użytkowników dużo większego wysiłku, co spowodowane jest pochyloną pozycją podczas treningu – imituje ona jazdę na popularnych rowerach kolarskich, na których prędkość jazdy jest maksymalizowana do granic możliwości. 

Rower treningowy magnetyczny oferuje pozycję pionową, dużo bardziej rekreacyjną i mniej wymagającą. W domowych warunkach doskonale sprawdzi się treningowy rower magnetyczny M6120 HMS – zachęcamy do zapoznania się z tym modelem.

Rekomendowane produkty BeActive

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 7704 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Szybko otrzymałam zamówiony produkt jakość adekwatna do opisu polecam zakupy w tym sklepie
2024-04-22
Polecam
pixel