Jazda na deskorolce - porady dla początkujących

Jazda na deskorolce - porady dla początkujących

Jeśli jesteś na wczesnym etapie realizacji swojego zainteresowania skateboardingiem - trafiłeś w dobre miejsce. Tutaj dowiesz się kilku podstaw na temat deskorolki, które musisz poznać zanim weźmiesz się za bardziej techniczne i stylistyczne tematy dotyczące tego sprzęty sportowego. Zapoznaj się z krótkim przewodnikiem poniżej, aby zdobyć porządną bazę do pogłębiania swojej fascynacji tym sportem i co najważniejsze - ciesz się podstawami!

Budowa deskorolki


Wszystkie deskorolki składają się z następujących części:

  • deck
  • koła
  • łożyska
  • trucki


Wszystkie te części ponadto mają różne specyfikacje, w tym kształt, rozmiar, miękkość i elastyczność. Ponieważ każda specyfikacja jest ukierunkowana na konkretny cel, powinieneś skorzystać z możliwości dostosowania własnej konfiguracji zgodnie z tym, jak chcesz jeździć. Szukając deskorolki na początek warto zwrócić uwagę na mniejszą i zwrotną jaką jest np. Deskorolka pennyboard BE-ACTIVE.PL wz16 bądź klasyczną deskorolką z dużym deckiem – jak deskorolka Nils Extreme CR3108SB GRAY BEAR. Ostateczna decyzja zależy od Ciebie i Twoich indywidualnych preferencji.

Pierwsze „kroki” na desce


Gratulacje - masz już swoją nową deskorolkę i jesteś gotowy na pierwszą przejażdżkę. Jednak zanim do tego dojdzie, powinieneś nauczyć się podstawowych ruchów i poćwiczyć je wcześniej dla własnego bezpieczeństwa. Jazda na deskorolce jest bardzo niebezpieczna, jeśli się nie wie – jak to się robi. Czytaj dalej i przygotuj się na pierwszą przejażdżkę!

Zacznij od prawidłowego odpychania się od nawierzchni - będziesz musiał nauczyć się, jak to robić pewnie i płynnie, aby osiągnąć coraz wyższy poziom prędkości. Zacznij od ćwiczenia pojedynczego pchnięcia, a już kolejnym razem ćwicz tyle, na ile pozwala Ci przestrzeń, którą masz przed sobą.

Gdy już poczujesz się komfortowo podczas poruszania się na deskorolce, także przy zwiększającej się prędkości, następnym manewrem wartym Twojego czasu na naukę jest sztuczka, która przyjdzie Ci naturalnie i łatwo, jeśli masz dobrze rozwinięte poczucie równowagi podczas stania i poruszania się na deskorolce. To świetny sposób, aby jeszcze bardziej poprawić poczucie równowagi i zręczność podczas jazdy na deskorolce. Chodzi o przenoszenie ciężkości z jednego końca na deski na drugą, oczywiście stojąc na decku obiema stopami – na obustronnych końcach po każdej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7622 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
szybko i zgodne z zamówieniem
2024-02-26
Jesteśmy bardzo zadowoleni będziemy Was polecać
pixel