Jakie hantle do domowej siłowni wybrać?

Jakie hantle do domowej siłowni wybrać?

Niegdyś długi czas przeznaczany na dojazdy i znaczący czas oczekiwania przy maszynach treningowych, dziś brak możliwości ćwiczeń w klubach sportowych. Rozwiązaniem problemów kiedyś i dziś pozostało uniwersalnie urządzenie domowej siłowni. Kiedy jednak używa się słów: domowa siłownia, wiele osób ma przed oczami ogromne ilości wymaganej przestrzeni i niemały budżet, jaki wiąże się z koniecznością nabycia potrzebnego sprzętu. Przekonamy Cię, że stworzenie swojej własnej siłowni jest prostsze (i tańsze) niż myślisz! Skupimy się zarówno na osobach startujących od zera, jak i wymagających użytkownikach sprzętu, którzy szukają nowych wrażeń i możliwości pracy nad własną sylwetką.

Hantle to sprzęt do ćwiczeń składający się z drążka z obciążnikami przymocowanymi na końcach. Główną różnicą między hantlami, a sztangą jest długość drążka i oczywiście wielkość talerzy, jakie można wykorzystać. Jeśli chodzi o hantle, najważniejszą zaletą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, zastanawiając się nad zakupem jest możliwość dowolnej zmiany obciążenia w zależności od poziomu treningu.

Dlaczego hantle są niezbędne w domowej siłowni

Trening z hantlami jest odpowiedni dla każdego sportowca, który chce zbudować lub zdefiniować mięśnie. Ze względu na możliwość zastosowania różnych obciążeń, zarówno początkujący, jak i profesjonalni sportowcy mogą wykorzystać hantle w swoim cyklu treningowym. W treningu siłowym niezbędne są hantle i ciężarki. Zarówno na profesjonalnej siłowni, czy podczas wykonywania treningu siłowego w domu hantle to podstawa. Hantle są niewielkich rozmiarów, jednak mają ogromny potencjał! Zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na kolejne inwestycje w dodatkowy sprzęt taki jak ławki treningowe czy ciężarki do ćwiczeń. Hantle zajmują niewiele miejsca i można je szybko schować po skończonym treningu w domu, oszczędzając przy tym sporo miejsca. Dzięki naturalnym sekwencjom ruchu w porównaniu z maszynami, korzystając z hantli znacząco ograniczasz ryzyko kontuzji.

Jakie partie mięśniowe możesz trenować z hantlami?

Hantle i ciężarki do ćwiczeń możesz wykorzystywać do ćwiczeń praktycznie każdej partii mięśniowej. Bez problemów znajdziesz ćwiczenia na górną część ciała i ramiona, jak i na dolną, wprowadzając do swojego treningu wykroki z hantlami czy przysiady z obciążeniem. Przydatna może okazać się także ławeczka do ćwiczeń. Przykładowo podczas wykonywania ćwiczenia zginania ramion ze sztangą czy hantlami, w zależności od chwytu, pracują różne części bicepsa i tricepsa. Ciasny uchwyt wzmacnia w szczególności zewnętrzną stronę bicepsa, szerszy uchwyt wzmacnia jego wnętrze. Hantlami i ciężarkami można z łatwością wybrać poszczególne partie mięśniowe, na których rozwoju chcemy skupić się priorytetowo. Wszystkie ćwiczenia na silne ramiona bez problemu wykonasz z hantlami we własnych czterech ścianach, korzystając ze sprzętu dostępnego w ofercie naszego sklepu. Wystarczy kilka ćwiczeń, a skutecznie zadbasz o biceps, triceps czy barki i klatkę piersiową. Wybierz zestaw hantli 2x10kg, bądź od razu sięgnij po kompletny zestaw sztangielki w walizce 2X25KG HMS, który pozwoli na wykonywanie wszystkich możliwych ćwiczeń.

Sztanga i hantle to sprzęt dedykowany nie tylko dla początkujących, ale i dla profesjonalistów. Odpowiednio dobrane obciążenie w postaci talerzy to idealny przepis na domowy trening, który dopasujesz do swoich preferencji. Duża swoboda i niezliczone warianty przeprowadzania treningu umożliwiają zaprojektowanie swojego treningu indywidualnie, zgodnie z własnymi potrzebami. Wybierz hantle dostępne w naszym sklepie internetowym i już dziś skompletuj sprzęt niezbędny do domowych ćwiczeń! Potrzebujesz konkretny sprzęt do siłowni? Mamy wszystko, czego możesz potrzebować!

Rekomendowane produkty BeActive

Zestaw hantli / sztanga w walizce chrom 2x25kg HMS
STC50 Zestaw hantle /sztanga w walizce chrom
765,00 zł
Zestaw hantli 2x10kg, hantle, 12 talerzy czarne
Zestaw 2 hantli o wadze 10kg każdy (w sumie 20kg) czarne
79,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 7955 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Super
2024-06-24
Polecam
pixel