Jak wybrać step do aerobiku?

Jak wybrać step do aerobiku?

Step do aerobiku to rodzaj sprzętu fitness, który może być używany w każdym domu lub na siłowni. Platforma, która najczęściej ma regulowaną wysokość, umożliwia wykonanie treningu polegającego na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu, nierzadko z dodatkowym obciążeniem czy gumami treningowymi. Trening na stepach można wykonywać na setki różnych sposobów w swoich treningach, dzięki czemu łatwo jest dostosować dowolny program do własnych potrzeb.

Step aerobik zdecydowanie zrewolucjonizował branżę fitness. Co ciekawe, taka forma treningu została wprowadzona już pod koniec lat 80. Dziś jest to wszechstronna i niezwykle przyjemna metoda treningowa, która w zależności od przyjętych celów treningowych, może charakteryzować się wyższą lub niższą intensywnością. Wystarczy zmienić wysokość kroku, wykonywać ruchy w różnych zakresach lub dostosowując rytm. Korzyści? Jest ich mnóstwo! Wybierając stepy do aerobiku, możesz mieć pewność, że szybko poprawisz sprawność sercowo-oddechową, zaczniesz kontrolować wagę i niemal natychmiast poprawisz swoje samopoczucie!

Rodzaje stepów do aerobiku

Ze względu na prostą konstrukcję, jest jedna główna wskazówka, jeśli chodzi o wybieranie stepów. Rozejrzyj się za stepem aerobowym, który jest odpowiednio obciążony na dole i wystarczająco szeroki, aby się nie przewrócił podczas ćwiczeń. Zbyt lekki, bądź zbyt wąski model mógłby doprowadzić do upadków i co za tym idzie kontuzji. Step do aerobiku powinien być na tyle ciężki, aby był stabilny podczas użytkowania, ale jednocześnie odpowiednio wyważony, aby z łatwością można było go przenosić z miejsca na miejsca. Dzięki temu będzie nie tylko funkcjonalny, ale także łatwy w przechowywaniu.

Jeśli chodzi o zakup akcesoriów fitness, zapoznaj się z naszymi produktami takimi jak:

Przedstawione produkty są świetnej jakości, wytrzymałe i zapewniające odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa podczas ćwiczeń.

Analizując dalej właściwości odpowiedniego stepa, warto zwrócić uwagę na jego górną część. Modele z gumową i antypoślizgową powierzchnią są zdecydowanie warte uwagi. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko wystąpienia kontuzji, jak i zapewnisz sobie komfortowy trening w sportowym obuwiu. Tym samym unikaj kupowania stepu do aerobiku o gładkiej powierzchni z tworzywa sztucznego, która może być śliska i niebezpieczna podczas treningów.

Ostatnią ważną cechą jakościowego stepu jest możliwość regulacji wysokości. Ta uniwersalność sprawia, że możesz wybrać jeden model stepu treningowego, stopniowo zwiększając wysokość. To najważniejsze cechy i parametry, jakie warto wziąć przy zakupie stepa. Co więcej, prezentowane w naszym sklepie modele, występują również w wielu wariantach kolorystycznych.

Jakie są korzyści z treningu na stepie?

Niepodważalną korzyścią jest to, że ćwiczenia na stepie mogą pomóc zrzucić zbędne kilogramy i ukształtować sylwetkę. Step aerobowy ma wszechstronne zastosowania. Może być wykorzystywany do wchodzenia i schodzenia z podwyższenia, dla lekkiego treningu. Może także służyć za narzędzie dla naprawdę wymagających maniaków sportów, wdrażając w ćwiczenia skoki, wykroki i dodając obciążenie. Jakie korzyści na pewno przekonają cię do zakupu?

Efektywny trening mięśni brzucha

Kiedy robisz krok, twoje mięśnie naturalnie dostosowują się, aby utrzymać równowagę. Pierwszą grupą mięśni, o której myślimy, aby zaangażować się w treningi na stepie, są nasze nogi. Ale to właśnie mięśnie core, czyli brzucha i pleców, także zaangażowane są na wysokim poziomie. Pracują, aby zapewnić ci odpowiednią równowagę.

Intensywny trening aerobowy

Jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś na stepie do ćwiczeń, zacznij od lekkich ciężarków i obciążenia. Możesz wykonywać ćwiczenia izolacyjne, takie jak wykroki statyczne (wykonywanie wykroków na jednej nodze w miejscu z tylną stopą na stopniu i hantlami trzymanymi w każdej ręce) lub podnoszenie się. Jednocześnie warto pamiętać, że tak jak w przypadku każdych innych ćwiczeń, istotna jest technika. Kiedy wykonujesz złożone ćwiczenie z obciążeniem, spróbuj początkowo wykonać je bez ciężarów i ze stopami na podłodze.

Elastyczne połączenie z innymi ćwiczeniami

Możesz użyć stepu do każdego stylu ćwiczeń. Ćwiczysz regularnie na bieżni? Przed lub po zakończonym treningu wskocz na step na 10 minut i rozciągnij mięśnie! A może pasjonujesz się treningiem siłowym? Step aerobowy będzie doskonałym uzupełnieniem treningu o cardio z wysokim poziomem intensywności. To właśnie najskuteczniejsze harmonogramy treningów łączą różne style treningowe. Dzięki włączeniu stepu każdy twój trening będzie wydajniejszy.

Kiedy możesz spodziewać się efektów treningów na stepie?

Aby uzyskać maksymalne efekty, musisz włączyć step do swojej regularnej aktywności fizycznej, najlepiej kilka razy w tygodniu. Jeśli nie masz takich możliwości, postaraj się być tak aktywny fizycznie, jak tylko możesz w swoim obecnym stanie zdrowia.

Jednym z pierwszych efektów, które będziesz mógł zaobserwować, jest niższe tętno spoczynkowe. Te może zmniejszyć się nawet o 1 uderzenie na minutę z każdym tygodniem treningu aerobowego. Dodatkowo przeprowadzane badania wykazują, że zwiększenie liczby wykonywanych kroków może prowadzić do obniżenia skurczowego ciśnienia krwi o około 4 mmHg. Co ciekawe, taki spadek ciśnienia krwi może zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu udaru o prawie 15%!

Niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujesz, możesz być pewien, że będzie to jeden z tańszych sprzętów przeznaczonych do treningu. Jeśli zastanawiasz się, czy twoja domowa siłownia jest już w pełni wyposażona, rozważ inwestycję w step treningowy. Jest lekki, przyjemny w zarówno lekkich, jak i trudniejszych aktywnościach i przede wszystkim niedrogi. Skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego. Stawiamy tylko na najlepiej oceniane przez klientów modele!

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7191 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-24
Bardzo zadowolona, dobrze dla rehabilitacji ręki. Skoduje że nie kupiłem większy zestaw
2023-11-21
Szybko i sprawnie
pixel