Jak  szybko zbudować “sześciopak”? Nasze porady

Jak szybko zbudować “sześciopak”? Nasze porady

Jak zatem zmobilizować się do tego, by zbudować imponujące mięśnie brzucha? Warto odejść od schematów i wykorzystać do tego akcesoria. Standardowe brzuszki nie są jedynym ćwiczeniem na tę grupę. Przy obecnej wiedzy i możliwościach jesteśmy w stanie znaleźć wiele efektywniejszych zamienników. Sprawdź zatem nasze propozycje. 


Kółka, wałki i inne akcesoria

Wałki możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie. Wyróżniamy m.in. wałek do masażu (np. EPP (33X14 CM) PRETORIANS), który przydatny jest przy ćwiczeniach mobilizujących lub rozluźniających mięśnie i wałek do treningu mięśni brzucha (tzw. kółko, np. model AB004 PRETORIANS). Czy ćwiczenia z kółkiem są skomplikowane? Wyróżniamy trzy metody treningowe. Wszystkie jednak mają ze sobą wiele wspólnego, a dokładnie fazę aktywacji mięśnia. Po pierwsze musimy oprzeć się dłońmi o produkt i ze spiętym brzuchem oraz ustabilizowanym kręgosłupem przesunąć do maksymalnego punktu swoich możliwości. Pierwsza i najłatwiejsza wariacja wymaga oparcia się na rączkach kółka, natomiast ruch wykonywany jest w przyklęknięciu na kolanach. Druga to utrudniona wersja, ponieważ musimy oderwać stopy od ziemi. Trzecia to już naprawdę wyższa szkoła jazdy, gdyż polega na poprawnym wykonaniu ruchu ze stania. 


Zdejmij pas treningowy do serii rozgrzewkowych w ćwiczeniach wielostawowych

Pas kulturystyczny lub trójbojowy (nazewnictwo bez znaczenia) to akcesoria fitness, których zadaniem jest ochrona kręgosłupa zawodników podczas liftu (czyli wykonywania ruchu). Przysiad lub martwy ciąg są ćwiczeniami wielostawowymi, które uznawane są za najbardziej skomplikowane technicznie. Warto więc zadbać o motorykę ruchu. W trakcie serii rozgrzewkowych należy pilnować postawy ciała bez żadnego wspomagania. Pas stabilizuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa, lecz odciąża tym samym mięśnie brzucha, które po prostu przestają pracować. Pozbywając się zatem pasa w seriach rozgrzewkowych, aktywujemy stabilizator, co z pewnością zostanie zauważone po redukcji tkanki tłuszczowej, gdy odsłonimy swój imponujący 6-pack. 


Wykorzystuj wiele znanych i cenionych propozycji

Do ćwiczeń, które są najbezpieczniejsze dla kręgosłupa i zapewniają satysfakcjonujące rezultaty, zaliczamy m.in. plank (tzw. deskę) i przyciągania kolan do klatki piersiowej w zwisie na drążku. Trzeba jednak przyznać, że są one dość skomplikowane, więc amatorzy mogą mieć pewien problem z technicznym wykonaniem obydwu propozycji. Warto zatem skorzystać z konsultacji treningowych z profesjonalnym trenerem. Co zrobić, gdy chcemy progresować? Przydatne mogą okazać się hantle podczas przyciągania kolan do klatki piersiowej, które przytrzymamy stopami, taśma do ćwiczeń, którą przywiążemy do stóp, żeby wzmocnić opór i obciążenie żeliwne w trakcie wykonywania deski, które położymy sobie na plecach. Zaczynaj jednak od niewielkich zmian (np. hantle 5kg, guma treningowa 6,75- 18KG GU06 RÓŻOWA HMS PREMIUM, czy talerz 2,5kg). 

Rekomendowane produkty BeActive

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 7921 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Polecam!!!
2024-06-14
Ok
pixel