Jak nauczyć się jeździć na wrotkach?

Jak nauczyć się jeździć na wrotkach?

Jazda na wrotkach to zabawna, szybka aktywność, a po zdobyciu wystarczającej ilości doświadczenia możesz już płynnie i pewnie poruszać się do przodu, do tyłu, a nawet za rękę z kimś innym, tworząc ciekawe układy. Jednak dla niektórych osób nauka jazdy na wrotkach może być dużym wyzwaniem – zanim osiągnie się odpowiedni styl jazdy, trzeba liczyć się z niejedną wywrotką. Ale jeśli:


to możesz liczyć na naprawdę szybkie efekty.

Od czego zacząć naukę jazdy na wrotkach?


Najlepszym pomysłem jest zapisać się na lekcje u certyfikowanego instruktora – bo dzięki temu możesz nauczyć się umiejętności potrzebnych do jazdy i nie nabędziesz nieodpowiednich nawyków, które w aspekcie długoterminowym mogłyby Ci tę jazdę utrudnić zamiast ułatwić. Instruktorzy mogą nauczyć Cię m.in. tego jak zachować równowagę na wrotkach, jak zminimalizować ryzyko urazów, które w innym przypadku mogłyby towarzyszyć upadkowi. Lekcje pomagają nauczyć się właściwej techniki jazdy, jak i zatrzymywania. Podczas ćwiczeń z instruktorem stopniowo będziesz w stanie zwiększać prędkość, pokonując strach przed upadkiem.

Sprzęt niezbędny do jazdy na wrotkach


Kupienie wrotek jest ważnym krokiem dla początkujących. Zbyt duże wrotki mogłyby doprowadzać do upadku, nawet jeśli poruszasz się z właściwą techniką. Zbyt małe natomiast mogą zaszkodzić nogom i spowodować ból zamiast przyjemności jazdy.

Poza tym, zawsze należy mieć podczas nauki kask na głowie, a także ochraniacze na:

  • kolana
  • łokcie
  • nadgarstki.

To one mogą skutecznie absorbować uderzenie - co jest ważne zwłaszcza, gdy dopiero co uczysz się jeździć na wrotkach. Noszenie sprzętu ochronnego pomaga również zmniejszyć strach przed upadkiem i pozwala w pełni skupić się na jeździe.

Podstawowe ruchy ciała podczas jazdy


Nauka podstawowych pozycji i ruchów na wrotkach jest niezbędna dla każdej początkującej osoby. Zacznij od pozycji stojącej, w której pięty każdej wrotki są ze sobą połączone, a palce są rozłożone, tworząc kształt litery "V". Rozluźnij ciało i lekko ugnij kolana, zanim odepchniesz jedną z obu nóg. Jeśli odpychasz się prawą stopą, lewą nogę wysuwasz do przodu. Kontynuuj ten ruch na zmianę, naprzemiennie każdą stopą. Trzymaj ręce z boku, aby zachować równowagę, i zawsze trzymaj głowę w górze i miej oczy otwarte, aby uniknąć kolizji.

Rekomendowane produkty BeActive

Wrotki NILS EXTREME NQ2201S
129,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7632 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
szybko i zgodne z zamówieniem
2024-02-26
o.k.
pixel