Jak i kiedy kupić trenażer eliptyczny?

Jak i kiedy kupić trenażer eliptyczny?

Trenażer eliptyczny to jedno z najpopularniejszych urządzeń treningowych, które można spotkać na siłowniach. Coraz więcej osób decyduje się jednak na zakup takiej maszyny do domu, by móc ćwiczyć przed telewizorem – nawet w przypadku brzydkiej pogody na zewnątrz. Trzeba przyznać, że jest to świetna inwestycja pozwalająca utrzymać satysfakcjonującą formę i pracować nad osiągnięciem celu niezależnie od pory roku, czy dnia.

Rodzi się jednak pytanie: jak wybrać odpowiedni model? Przedstawiamy kilka istotnych informacji, dzięki którym dowiesz się, kiedy warto nabyć trenażery eliptyczne i jakie są dla nich alternatywy. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest znalezienie rozwiązania dostosowanego do Twoich indywidualnych wymagań i preferencji.

Jak wybrać odpowiedni model trenażera eliptycznego?

Skoro ma to być sprzęt domowy, istotne są cztery podstawowe parametry:

  • maksymalne obciążenie robocze,
  • wymiary,
  • waga,
  • możliwość personalizacji ustawień.

Gdy trenażer eliptyczny ma stanąć w salonie lub pokoju dziennym, warto sięgnąć po model z możliwością składania/rozkładania, by zoptymalizować ilość niezbędnego miejsca do przechowywania. Waga również jest istotna, ponieważ zbyt ciężki sprzęt będzie problematyczny w przypadku konieczności przesunięcia – lecz zbyt lekki może się przemieszczać podczas treningu. Maksymalne obciążenie robocze będzie mieć wpływ na to, czy dany model w ogóle jest dla nas odpowiedni, a możliwość personalizacji ustawień przyda się podczas notowania postępów. 

Wiesz już, co powinny mieć dobre trenażery eliptyczne? Warto przyjrzeć się dostępnym propozycjom, np. HMS BLACK H6504. Jest to kompaktowy model trenażera, który oferuje możliwość składania/rozkładania. Maksymalne obciążenie produktu wynosi 110 kg. Sam trenażer eliptyczny waży natomiast 48 kg. Wymiary po rozłożeniu urządzenia to 181 x 67 x 174 cm (długość x szerokość x wysokość) i po złożeniu 92 x 67 x 174 cm (długość x szerokość x wysokość). Do dyspozycji użytkowników jest także multifunkcyjny komputer i wyświetlacz oferujący pomiar pulsu i tętna oraz opcję ustawienia oporu.  

Jak trenować na trenażerze eliptycznym?

Trenażer eliptyczny ma to do siebie, że z jego pomocą angażujesz całe ciało – od nóg, przez brzuch i barki, po ramiona. Jeśli więc jesteś osobą, która nie jest przyzwyczajona do dużej ilości aktywności fizycznej i wysiłku, przygotuj się przy pomocy statycznej rozgrzewki.

Co to znaczy? Musisz aktywować mięśnie do pracy przy pomocy delikatnych obciążeń. Przydatne w tym celu będą hantle lub gumy do ćwiczeń. Nie potrzebujesz jednak dużych obciążeń (zwłaszcza na poziomie osoby początkującej i trenującej hobbystyczne dla zdrowotności), wystarczy zatem zestaw typu Pretorians red + yellow + violet (każdy kolor odpowiada za inną oporność) lub hantle Pretorians 2 x 10 kg rozkręcane. Gumy do ćwiczeń są jednak lżejsze i bardziej uniwersalne, więc sprawdzą się zarówno wśród osób rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością, jak i doświadczonych użytkowników.

Gdzie kupić wysokiej jakości trenażer eliptyczny? Skorzystaj z oferty Be-active.pl. Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu specjalistów, którzy doskonale znają oferowany sprzęt i w razie potrzeby z przyjemnością pomogą dopasować go do konkretnych oczekiwań użytkowników. Nie czekaj i sprawdź, co znajdziesz w sklepie.

Gotowy/a do działania? To wskakuj na trenażer eliptyczny i zaczynaj trening! Notuj postępy i staraj się pobijać swoje rekordy.

Rekomendowane produkty BeActive

Guma fitness taśma 29mm 14-39kg fioletowa
Power band AC1012 fioletowa 14-39kg
39,99 zł
Guma fitness tasma 13mm 5-14kg czerwona
Power band AC1012 czerwona 5-14kg
17,99 zł
Trenażer eliptyczny magnetyczny H6504 black hms
Trenażer eliptyczny magnetyczny
2 198,99 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 6211 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-30
Szybko i sprawnie
2023-05-30
Zamówiłem ławeczkę w czwartek o godzinie 14, była następnego dnia o 13
pixel