Czy wrotki to dobry pomysł na prezent?

Czy wrotki to dobry pomysł na prezent?

Chociaż w obecnych czasach królują łyżworolki, a wrotki są kojarzone z reliktem przeszłości, pojawiają się na ulicach miast coraz częściej. Czy można zatem spodziewać się powrotu w wielkim stylu? Czy na pewno ucieszą one solenizanta lub osobę obdarowaną? Jak wybrać odpowiedni model i komu zaproponować taki prezent? Spieszymy z odpowiedziami na wszystkie pytania. 

Wrotki dla dzieci, młodzieży i dorosłych 

Dzieci rosną w imponującym tempie. Jeśli więc szukamy wrotek dla najmłodszych, najlepszym rozwiązaniem są specjalne modele, które wyposażone zostały w regulację rozmiaru. Świetnym przykładem jest m.in. model NQ4411 A Nile Extreme, ponieważ udostępnia on 3 standardowe rozmiarówki: S (30-33) 185-210mmM (34-37) 215-230mmL (38-41) 245-270mmW przypadku młodzieży i osób dorosłych, gdy stopa już nie rośnie, lepiej sprawdzą się wrotki bez regulacji, np. NQ8400S NILS EXTREME. Dostępne są one w czterech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym, miętowym i różowym. Model NQ8400S NILS EXTREME nie oferuje regulacji rozmiaru, więc należy dopasować zakup do długości stopy użytkownika. Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar posiada osoba obdarowana, lepiej nie ryzykuj i skonsultuj się z najbliższymi członkami rodziny.  Jak wybrać odpowiedni model?

W poprzednim akapicie opowiedzieliśmy na temat wrotek dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Warto zaznaczyć jednak, że wrotki mogą służyć również do jazdy figurowej. Świetnym przykładem jest ww. model NQ8400S NILS EXTREME. Pamiętaj o tym, że jazda figurowa jest wyjątkowo skomplikowana. Biorąc pod uwagę, że but jest bardziej elastyczny w porównaniu z klasycznymi konstrukcjami, należy poważnie zastanowić się nad wyborem dostosowanym do poziomu użytkownika. Może okazać się, że tradycyjne wrotki dziecięce będą na początek bezpieczniejszą inwestycją. W sklepach ze sprzętem sportowym można znaleźć połączenia obydwu konstrukcji. Innowacyjne systemy mocowania pozwalają w ciągu jednak chwili zmienić ułożenie kół z rolek na wrotki dziecięce lub płozy łyżew. Perfekcyjnym przykładem jest model NH0320 A SET 4W1 NILS EXTREME BLU LAGOON. Dzięki temu użytkownicy otrzymują uniwersalny asortyment, który mogą wykorzystać na wiele sposobów – w zależności od swojego poziomu umiejętności, preferencji, czy nawet nastroju. 

Wrotki kontra łyżworolki

Wrotki to wyposażenie do jazdy po równej nawierzchni. Zazwyczaj wykorzystywane  są na specjalnie dopasowany do tego celu torach, natomiast łyżworolki mogą posłużyć nawet jako środek transportu w mieście. Rolki poradzą sobie na chodnikach i kostce brukowej. Wrotki dla dzieci niestety mogą mieć problem w takich warunkach. 

Krótkie podsumowanie

Wybór wrotek na prezent jest ryzykowny. Jeśli masz jednak pewność, że osoba obdarowana będzie z nich korzystać, ponieważ wrotki są jej marzeniem, zainwestuj w wysokogatunkowy model od najlepszych producentów. W ten sposób zagwarantujesz swoim bliskim przyjemność z nauki jazdy na wrotkach i bezpieczeństwo podczas zdobywania nowych umiejętności oraz doświadczeń. 

Rekomendowane produkty BeActive

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7902 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Szybko i sprawnie
2024-04-20
Super
pixel