Czy warto trenować na wioślarzu?

Czy warto trenować na wioślarzu?

Największą zaletą treningu wioślarskiego jest to, że urządzenie umożliwia rozwój praktycznie wszystkich partii mięśni. Dzięki temu każda sesja treningowa jest niezwykle efektywna! Ponadto stawiając na trening wioślarski, można osiągnąć prawie wszystkie zakładane cele - od spalania tłuszczu, przez budowę mięśni aż po zwiększenie wytrzymałości. Nie wspominając o łatwości przystąpienia do treningu - wioślarz jest zawsze pod ręką, nie zabiera dużo miejsca, jest wygodny i bezpieczny w użytkowaniu. W niniejszym artykule przedstawiamy korzyści wioślarza jako sprzętu, który pod kątem wydajności i możliwości treningowych z powodzeniem zastąpić może bieżnię, orbitrek, hantle i sztangi.

Zalety treningu na wioślarzu

Jaka jest tak naprawdę największa zaleta maszyn do wiosłowania w porównaniu z innym sprzętem sportowym? Na rynku bowiem mamy szereg możliwości takich jak bieżnie, orbitreki, atlasy do ćwiczeń czy rowery spinningowe. Dlaczego więc warto zainteresować się, jakie korzyści oferują wioślarze? Najbardziej decydującą zaletą wioślarzy jest po prostu mnogość mięśni, które są angażowane podczas sesji treningowej. Nie trzeba więc planować sesji treningowych pod kątem danej partii mięśniowej. Wystarczy, jak każdorazowo użyjesz wioślarza, który przy odpowiednim ustawieniu i wysiłku może przynieść zamierzone efekty. Wioślarz może być także doskonałym uzupełnieniem cotygodniowych treningów. Trening na wioślarzu to bardzo efektywny trening całego ciała. Praktycznie każdy model dostępny w naszym sklepie umożliwi Ci efektywny trening 80% swoich mięśni, w szczególności mięśni pleców, ramion i nóg.

Jest jeszcze jedna znacząca zaleta związana z treningiem wioślarskim - aktywacja tak dużej liczby mięśni wymaga również niezwykle dużej ilości energii. Jak wiadomo, nasze ciało otrzymuje energię z przyjmowanych kalorii, a trening na wioślarzu spala ich mnóstwo! Systematycznie utrzymywany deficyt kaloryczny sprawia, że kilogramy na wadze spadają, a mięśnie stają się bardziej widoczne. Trening wioślarski jest więc idealny do odchudzania, ponieważ w krótkim czasie można spalić wiele kalorii. Przykładowo umiarkowany trening przez godzinę pozwoli Ci spalić około 450 kalorii.

Korzyści zdrowotne idące w parze z treningiem wioślarskim

Ponieważ trening wioślarski angażuje większość naszych mięśni, stają się bardziej wytrzymałe. Dobrym przykładem są mięśnie grzbietu, które są istotne pod kątem codziennego funkcjonowania. Nasz organizm potrzebuje 140 mięśni do stabilizacji pleców. Dlatego niezwykle ważne jest regularne ćwiczenie tych mięśni, aby zapewnić zdrową postawę. Jest ona kluczem do zdrowego ciała i dobrego nastawienia do życia, jak i samopoczucia.

Trening na wioślarzu - podsumowanie

Trening na wioślarzu po długim dniu pracy jest świetny jeśli chodzi o korzyści zdrowotne oraz poprawę samopoczucia. Jeśli stoisz właśnie przed wyborem sprzętu treningowego, zachęcamy do zapoznania się z różnymi rodzajami wioślarzy, które dostępne są w ofercie naszego sklepu internetowego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7628 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
szybko i zgodne z zamówieniem
2024-02-27
Wszystko ok
pixel