Badminton - zasady gry. Jaki sprzęt warto kupić?

Badminton - zasady gry. Jaki sprzęt warto kupić?

Wyjeżdżacie nad wodę lub biwak? W takim razie warto zadbać o wyposażenie, które pozwoli Wam na wspólne spędzenie czasu w sposób aktywny. Gry i zabawy nie tylko dostarczą masę rozrywki, ale także pozwolą spalić dodatkowe kalorie, które będziecie mogli nadrobić przy wieczornym ognisku lub grillu.
Badminton to bardzo popularna rozrywka. Cieszy się uznaniem zarówno wśród najmłodszych graczy, jak i tych starszych. Warto więc zastanowić się nad inwestycją w satysfakcjonujące wyposażenie. Rakiety do badmintona nie muszą być profesjonalne i drogie, by spełniły oczekiwania amatorów.

Jak grać w badmintona – zasady

Profesjonalne boisko do gry w badmintona przypomina wizualnie boisko do siatkówki. Pojawiają się na nim jednak inne linie i pola, w których powinien poruszać się gracz. W badmintona można grać solo lub w debla, czyli 1 na 1 lub 2 na 2. Lotka nie może dotknąć powierzchni ziemi i musi trafić w pole gracza. Jeśli wyląduje poza określoną strefą, przeciwnik, pomimo braku odbicia, zdobywa punkt. Jest to zasada, którą większość osób może kojarzyć z ping-ponga.
Inwestując w rakiety do badmintona dla początkujących, można jednak te zasady nieco uprościć. Badminton jest idealną rozrywką podczas wspólnych wyjazdów nad wodę, biwak, ognisko lub grilla. Możemy odbijać po prostu lotkę, a punkt traci wtedy osoba, której nie uda się jej odbić.

Czym powinna charakteryzować się rakieta do badmintona?

Wielu amatorów wybiera najtańsze produkty dostępne w marketach. Niestety, są one mało wytrzymałe, więc szybko ulegają zniszczeniu. Dokładając niewielką kwotę, można znaleźć coś naprawdę ciekawego. Wystarczy spojrzeć na zestaw WISH ALUMTEC 216K - rakieta do badmintona waży 105 g i wykonana jest ze stali i aluminium. Głowa charakteryzuje się kształtem ISODYNAMIC. Oznacza to, że pole naciągu zapewnia nawet 32% większe szanse na odpowiednie trafienie w lotkę.
Jeśli szukacie czegoś dla graczy średnio zaawansowanych, świetnym wyborem może okazać się WISH FUSIONTEC 973. Zastosowano w niej mocniejszy naciąg, który plasuje się na poziomie 18-20 lbs. Różnica w czasie odbicia lotki będzie widoczna nawet dla amatorów, dlatego chcąc maksymalizować przyjemność, warto zainwestować w ten model rakiety - waży 95 g. Oznacza to, że jest o ok. 10% lżejsza od WISH ALUMTEC 216K.

Wspólnie spędzony czas z pociechami

Badminton dostarcza masę rozrywki. Grać można zarówno w hali sportowej, dużej sali gimnastycznej, jak i na dworze. Jest to doskonały sposób, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Organizowanie aktywności na świeżym powietrzu z dziećmi to świetnie spędzony czas, który pozytywnie wpłynie nie tylko na relacje z maluchami, ale również stan ich zdrowia, pracę organizmu, rozwój i kondycję.

Szkraby nie zawsze mają wystarczająco dużo siły, żeby poradzić sobie z dużą i ciężką rakietą dla profesjonalistów. Waga rakiety WISH FUSIONTEC 973 powinna być dla nich odpowiednia, dlatego jest to idealny zakup. Smukły kształt modelu sprawia, że gra będzie lżejsza, wydajniejsza i przyjemniejsza.
Nie zapominajcie o świetnej zabawie. Rakiety do badmintona to jedynie narzędzie, które możecie wykorzystać podczas gry. Nie zastąpią one jednak Waszych umiejętności, więc na sam początek należy zainwestować w ekonomiczny model, by przekonać się, że dana dyscyplina będzie dla Was satysfakcjonująca.

Rekomendowane produkty BeActive

Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7861 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-15
Jestem pod wielkim wrażeniem przebiegu realizacji zamówienia. Trwa zaledwie jeden dzień od dnia złożenia zamówienia.
2024-04-14
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Super
pixel