Akcesoria fitness idealne do domowych ćwiczeń!

Akcesoria fitness idealne do domowych ćwiczeń!

Musisz spędzać czas wolny w domu? Wszystkie prace domowe są już wykonane? W takim razie nie marnuj chwili na bezczynne siedzenie przy telewizorze, gdy nawet w trakcie oglądania ulubionego serialu lub filmu, możesz się poruszać! Jak zrobić to w warunkach domowych, by efekty były satysfakcjonujące? To wcale nie musi być skomplikowane!

Przekonaj się, że motywacja do ćwiczeń jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczą proste akcesoria, dzięki którym bez problemu wykonasz pełną aktywację i wymagający trening całego ciała – od barków, po nogi. 

Gumy, TRX i maty

Zastanawiasz się, czy lepiej zainwestować w TRX, czy zestaw gum treningowych TP01 GU04 GU05 MIX SET od HMS? Oczywiście najlepszą odpowiedzią jest zakup obydwu produktów, ponieważ oferują one zupełnie inne bodźce treningowe. Warto jednak wybrać akcesoria do ćwiczeń w domu w sposób świadomy, by dostosować je do swojego indywidualnego poziomu.

Guma do ćwiczeń to świetna opcja zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących osób. Do dyspozycji mamy pełnowymiarowe opcje (do treningu całego ciała) i gumy mini band, które świetnie sprawdzą się w przypadku dodatkowego angażowania organizmu. Pamiętaj, że gruba mata do ćwiczeń odizoluje Cię od twardej i zimnej podłogi, co przy wielu ćwiczeniach będzie podstawą.

Drążki, hantle i sztangi

Posiadasz w domu wytrzymałe metalowe futryny? Jeśli tak, możesz zainwestować w drążek rozporowy. Jeżeli jednak ta opcja odpada, pozostaje przykręcenie drążka do wytrzymałej ściany lub sufitu. Nie chcesz wiercić w ścianach lub suficie? Masz małe mieszkanie i drążek nie będzie do niego pasować? Ćwiczenia w domu mogą być wykonywane również za pomocą takich narzędzi jak hantle, obciążenie żeliwne, czy chociażby gryf prosty i łamany.

Rowerki, orbitreki i bieżnie

Urządzenia do cardio kojarzą nam się z klubami fitness i długimi godzinami na mało ekscytujących treningach. Czy zdajesz sobie sprawę, że nawet klasyczne ćwiczenia na stepie można urozmaicić? Jak to zrobić? Wystarczy uruchomić rytmiczną i szybką muzykę, której zadaniem będzie wybijanie rytmu do naszych kroków. Nawet rower treningowy magnetyczny może być ciekawą alternatywą, gdy ustawimy go przed telewizorem i włączymy ulubiony serial. Zapewniamy, że nie zauważysz, kiedy miniesz dystans, pokonując 10, 15 lub 20 kilometrów.

Pozostałe akcesoria treningowe

Pamiętaj, że warto z czasem podnosić swój poziom, dodając obciążenia. Początkowo mogą być to butelki z wodą, lecz prawdopodobnie szybko zdobędziesz na tyle siły, że hantle i sztanga do body pump staną się obowiązkowe. Gryf prosty i standardowe obciążenie żeliwne nie nadają się do dynamicznych aktywności, gdyż mogą wyślizgnąć się z ręki, co spowoduje zagrożenie dla Ciebie lub wyposażenia mieszkania. 

W profesjonalnych sklepach masz dostęp do wielu zaawansowanych lub mało popularnych gadżetów. Czasem warto eksperymentować, by poprawiać swoje wyniki. Pamiętaj jednak, by inwestować w narzędzia mądrze, ponieważ nie ma dróg na skróty i jedynie ciężka praca przyniesie Ci satysfakcjonujące rezultaty.

Rekomendowane produkty BeActive

Zestaw gum do ćwiczeń TP01 GU04 GU05 mix set HMS
Zestaw gum do ćwiczeń HMS
114,99 zł
M2005 rower magnetyczny white hms
M2005 rower magnetyczny
749,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7631 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Wszystko w porządku, szybka wysyłka, dobrze zabezpieczona. Polecam
2024-02-26
Jesteśmy bardzo zadowoleni będziemy Was polecać
pixel