5 deskorolek dla początkujących skaterów!

5 deskorolek dla początkujących skaterów!

Deskorolki dla dzieci i osób początkujących to coś więcej niż tylko sprzęt do zabawy z jednym blatem i kółkami. To sprzęt niosący za sobą wiele korzyści zdrowotnych, dlatego przed zakupem warto zastanowić się nad możliwymi opcjami. Przy wyborze odpowiedniej deskorolki dla dzieci należy skupić się na wszystkich elementach, z których składa się wybrany model. Wszystkie elementy mają wpływ na obsługę deski i mogą decydować o późniejszej przyjemności z jazdy. Podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę w przypadku desek dla początkujących i przedstawimy najważniejsze zalety skorzystania tej formy sportu.

Dlaczego warto spróbować i zachęcić dzieci do jazdy na deskorolce, kiedy wokół są dostępne z pozoru łatwiejsze “w obsłudze” sprzęty, takie jak rower, hulajnoga czy rolki i wrotki dla dzieci? Oprócz tego, iż ​​jazda na deskorolce jest niezwykle przyjemna, deskorolka oferuje również całą gamę pozytywnych skutków zdrowotnych. Podczas jazdy na desce pracuje całe ciało, co niesie ze sobą wiele korzyści.

Jakie są różnice między deskorolką dla dziecka a osoby dorosłej?

Czy warto od razu zafundować dziecku deskorolkę dla dorosłych? Otóż deskorolki dla dorosłych i bardziej zaawansowanych osób są o wiele trudniejsze do kontrolowania. Modele przeznaczone dla dzieci czy osób początkujących różnią się od zwykłych deskorolek w kilku aspektach.

Deskorolka dla dzieci ma najczęściej krótszy deck w porównaniu do deskorolki dla dorosłych. Blaty w modelach dla najmłodszych oraz osób początkujących są znacznie krótsze, zaprojektowane dla niższych fanów deski. Dzięki krótszej długości deskę łatwiej się kontroluje, przez co sama nauka również przebiega o wiele sprawniej i jest bardziej satysfakcjonująca. Kolejną znaczącą różnicą są koła. Deskorolka dla dzieci najczęściej wyposażona jest w bardziej miękkie koła, które sprawiają, iż jazda jest nieco bardziej komfortowa. Łatwiej pokonuje się dziury i nierówności na drodze. Deskorolki dla dzieci dzięki temu są łatwiejsze w prowadzeniu nawet na nierównych powierzchniach. Są także nieco bardziej ciche w porównaniu od profesjonalnych modeli. Inną cechą, która odróżnia modele dziecięce od desek dla dorosłych, jest to, że często mają one bardziej miękkie tuleje przymocowane do osi. Zapewniają one doskonałą kontrolę deski poprzez minimalne przesunięcie ciężaru ciała na osiach.

Jaką deskorolkę dla początkującego wybrać?

Powyżej przedstawiliśmy kilka kwestii, o których powinieneś pomyśleć zanim wybierzesz pierwszą deskorolkę dla swojego dziecka. Przyszedł czas na wybór najciekawszych modeli, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

  • Deskorolka Meteor drewniana została zaprojektowana pod pierwszą przygodę z jazdą na czterech kółkach! Antypoślizgowa powierzchnia, delikatne profilowanie i kółka o średnicy 54 mm umożliwią swobodną naukę od podstaw.
  • Deskorolka CR3108SA METRO 2 Nils Extreme odznacza się świetnym, nowoczesnym designem i przyjazną dla osób początkujących konstrukcją. Jej górna część została pokryta papierem ściernym, co zapewnia lepszą przyczepność.
  • Deskorolka CR3108SA Aztec Nils Extreme z grafiką w stylu azteckim to wygodna, doskonale wyprofilowana deska, która spełni oczekiwania osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze skateboardingiem.
  • Deskorolka CR3108SA MONKEY Nils Extreme to kolejna propozycja deski wykonanej z 9 warstwowej sklejki w celu zwiększenia trwałości. Deska jest mobilna, prosta w użytkowaniu, o wygodnych i wytrzymałych kółkach.
  • Deskorolka STONES Nils Extreme to wielokolorowa deska o nowoczesnym designie. Podobnie jak wyżej prezentowane modele, deska nadaje się dla początkujących w każdym wieku!

Dlaczego deskorolka klasyczna, bądź deskorolka pennyboard to świetny pomysł na dla dziecka? Zarówno wrotki dla dzieci, rolki czy deskorolka da najmłodszym same korzyści. Możemy do nich zaliczyć wzmocnienie mięśni łydek i pośladków, trening koordynacji i równowagi, poprawa napięcia ciała i wytrzymałości fizycznej. Systematyczna jazda na deskorolce to doskonały trening dla serca i krążenia. Zachęcamy więc do zapoznania się z szeroką ofertą naszego sklepu.

Rekomendowane produkty BeActive

Deskorolka klasyczna CR3108SA Metro 2 Nils Extreme
CR3108SA Metro 2
99,00 zł
Deskorolka Nils Extreme CR3108SA DESKOROLKA STONES
CR3108SA STONES
99,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7628 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Super. Jestem zadowolona. Dziękuję
2024-02-26
o.k.
pixel