Jak ćwiczyć ze swoją drugą połówką? Poznaj treningi dla par!

Jak ćwiczyć ze swoją drugą połówką? Poznaj treningi dla par!

Trening z drugą połową ma wiele zalet. Świetny wygląd jest tylko następstwem ciężkiej, wspólnej pracy (w domowym zaciszu lub w profesjonalnej siłowni), jednak najważniejsze w aktywności we dwoje jest wspólne pokonywanie drogi do celu. Liczne ćwiczenia dla par to prawdziwe morze korzyści i nieograniczone możliwości aktywnego spożytkowania czasu! Mniej lub bardziej zaawansowane ćwiczenia w parach budują pozytywne emocje w związku, a także mogą być dodatkową motywacją do cięższej pracy podczas treningów.

Zabierz drugą połówkę na trening!

Ćwiczenia są często postrzegane jako luksus dla osób, które mają na to czas. Dodatkową trudność sprawiać może fakt, że sport (w różnych postaciach) systematycznie, z pożytkiem przede wszystkim dla swojego zdrowia. Czy warto więc poświęcać swój czas każdego dnia na sport? Jak najbardziej! Czy warto rezygnować tym samym z kontaktu z bliską osobą? Nic z tych rzeczy! Jak się okazuje, dbać o relacje można w każdych okolicznościach. Ćwiczenia w parach mogą być świetnym sposobem na pogodzenie obu tych światów.

Istnieje wiele korzyści płynących z ćwiczeń z partnerem, w tym lepszy sen, więcej energii i obniżony poziom stresu. Ale jakie ćwiczenia wybrać, aby wspólnie rozwijać nową pasję? Planując trening dla par, warto zdecydować się na aktywności, takie jak:

- wspólne długie spacery,
- jogging,
- joga,
- pilates,
- wspólna jazda na rowerze,
- trening siłowy z wykorzystaniem ciężarów w domu lub na siłowni.

Jak ćwiczyć razem? Poznaj kilka zasad!

Zdrowy związek jest ważny z wielu powodów. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa i przynależności, pomaga nam czuć się bardziej pewnie siebie, a nawet może pomóc naszemu zdrowiu psychicznemu. Wprowadzając ćwiczenia dla par w domu lub na siłowni, można wspólnie pracować, motywować się i cieszyć z osiąganych rezultatów i przekraczanych z treningu na trening granic. Oprócz powyższych, ćwiczenia dla par wiążą się również z innymi zaletami:

- pomagają wzmocnić komunikację,
- podnoszą poziom libido,
- oszczędzają czas.

Ćwiczenia z partnerem to naprawdę świetny sposób na wspólne spędzanie czasu i zachowanie zdrowia. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, które pozwolą efektywniej rozpocząć wspólną, regularną aktywność:

Stwórz wspólny kalendarz treningów, aby wzajemnie się motywować

Jeśli masz problem z trzymaniem się rutyny treningowej, opracuj z drugą połową harmonogram ćwiczeń i umieść go we wspólnym kalendarzu. Gwarantujemy, że trening dla par dzięki temu będzie efektywniejszy i nigdy nie zapomnicie o podejściu do aktywności. Pamiętaj, że możesz bawić się świetnie, zarówno wykonując ćwiczenia dla par w domu, jak i na siłowni. Dostosuj z partnerem optymalne dni i porę, aby nic nie zakłócało waszego czasu.

Wspólnie planujcie każdy trening, w końcu liczy się też progres!

Jedno z was może lepiej czuć się, wykonując intensywne treningi siłowe, wykorzystując hantle i sztangi, drugie może bardziej stawiać na akcesoria fitness, takie jak maty czy skakanki. Warto wypróbować każdy ze stylów treningu, aby znaleźć kompromis i części wspólne w treningach.

Próbuj nowych rzeczy!

Planując trening dla par, warto eksperymentować. Z jednej strony łatwiej odnajdziesz sporty, w których czujesz się świetnie, z drugiej wspólny trening już nigdy nie będzie kojarzony z rutyną. Oprócz ćwiczeń siłowych i biegania dowiedz się o korzyściach, jakie zapewnić może mata do ćwiczeń, bądź pójdź jeszcze o krok dalej, sięgając po zestaw do gry w badmintona 2 rakiety plus siatka. Możliwości są niemal nieograniczone!

Jak ćwiczyć wspólnie w domu? Zainspiruj się!

Jeśli jesteś domatorem, podobnie jak twoja druga połówka, nic straconego! Udowadniamy, że domowa siłownia może się niczym nie różnić od tych profesjonalnych, wypełnionych drogim sprzętem. Poznaj nasze sposoby na ćwiczenia z partnerem w domu.

Treningi w domu mogą być (i powinny) intensywne!

Dodaj trochę wyzwań do swoich treningów, jednocześnie budując zaufanie ze swoją drugą połówką, starannie dobierając zestawy ćwiczeń. Możesz zacząć od prostych wykroków i przysiadów, w których oboje trzymacie dwie taśmy oporowe skierowane do siebie. Taki trening zbliży was do siebie i pozwoli wspólnie cieszyć się z każdego powtórzenia.

Jeśli nie dysponujesz sprzętem do ćwiczeń takim jak gumy fitness, żaden problem! Istnieje wiele ćwiczeń, takich jak pompki, podczas których, między każdym powtórzeniem możecie przybijać piątki. Sprawdzają się też ćwiczenia w pozycji siedzącej, które polegają na rzucaniu do siebie piłki lekarskiej, bądź innego, cięższego i bezpiecznego przedmiotu. Dobra mata do ćwiczeń może być jednak niezbędna, do zapewnienia pełnego komfortu podczas treningów.

Rywalizuj zdrowo i motywuj się przy każdej okazji

Wiedząc, że masz kogoś, na kim ci zależy na treningu, możesz śmiało podnosić poprzeczkę z treningu na trening. Nie masz siły na dodatkowe powtórzenie, bądź myślisz, że kolejne kilogramy w postaci talerzy to już za dużo? Twoja druga połowa w tym miejscu może pełnić funkcję trenera personalnego, który zachęca cię do intensywniejszych ćwiczeń.

Naturalnym jest jednak, że partnerzy znajdują się na różnych poziomach sprawności fizycznej. Dlatego zachęcamy do wybrania ćwiczeń, które raz na zawsze rozwiążą problem tych różnic. Wybierz ćwiczenia z dużą liczbą powtórzeń. Dzięki temu, zamiast rywalizować o podniesienie jak największego ciężaru, możesz pracować z mniejszym obciążeniem w ustalonym wcześniej przedziale czasowym.

Ćwiczenia siłowe mogą być tylko dodatkiem

Domowa siłownia to nie tylko ćwiczenia z wykorzystaniem dużego obciążenia, a jedynie jedna z propozycji wspólnego spędzania czasu. Alternatywą może być także sesja jogi i medytacji. To doskonały sposób na znalezienie głębszej relacji ze sobą. Tego rodzaju aktywność może być stosowana także na końcu każdego wcześniej zaplanowanego treningu, w ramach rozciągania i wyregulowania oddechu po intensywnych sesjach.

Gdy jesteście razem i wspólnie dążycie do jednego celu, każdy trening, niezależnie od efektywności, będzie treningiem udanym. Wspólna praca może pogłębić wasze relacje w sposób, o którym nigdy nie myśleliście, że jest to możliwe. Lepsza forma, większa wydolność i świetna sylwetka szybko staną się jedynie efektami ubocznymi świetnej zabawy!

Rekomendowane produkty BeActive

Guma fitness taśma 6,4mm 2-7kg turkusowa
Power band AC1012 turkusowa 2-7kg
9,99 zł
Zestaw hantli żeliwnych 2x10kg
Zestaw hantli żeliwnych - hantle 2x10kg
209,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 7635 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Wszystko ok
2024-02-26
Jesteśmy bardzo zadowoleni będziemy Was polecać
pixel